Деякі препарати від ожиріння можуть допомогти пацієнтам у боротьбі з раком

У новому дослідженні вчені з Університету у Мейнуті (Ірландія) показали, що прийом деяких препаратів від ожиріння може допомогти пацієнтам у боротьбі з раком. Науковці перевіряли 2 препарати від Novo Nordisk на пацієнтах, які мали онкологічні захворювання.

Результати дослідження опубліковані в журналі Obesity.

Згідно з попередніми дослідженнями, у людей з ожирінням менше «природних кілерів» або NK-клітин. Природні кілери або NK-клітини — великі гранулярні лімфоцити, що є частиною вродженого (неспецифічного) імунітету, оскільки, на відміну від Т- і В-лімфоцитів, на їхній поверхні відсутні антиген-специфічні рецептори. Природні кілери становлять 5-10 % від загальної кількості лімфоцитів у крові людини.

Вчені виявили, що ліки від ожиріння можуть фактично відновити функцію NK-клітин.

Учені вивчали дані пацієнтів з ожирінням і раком, і виявили, що ті, хто приймав препарати для зниження ваги, мали значно менший ризик смерті від раку порівняно з тими, хто не вживав такі препарати.

Дослідження не тільки підтвердило зв’язок між ожирінням й онкологічними захворюваннями, але й підкреслило важливість боротьби з надлишковою вагою для покращення прогнозів хвороби. Згідно з результатами, зниження ваги може сприяти зниженню запальних процесів в організмі та покращенню роботи імунної системи, що сприяє боротьбі з раком.

Джерело: WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook