Дерматолог пояснила, чи може звичайний манікюр нашкодити здоров’ю

Нещодавнє дослідження показало, що випромінювання від УФ-лампи для сушки гелевого покриття може пошкодити ДНК у клітинах шкіри. Це може негативно вплинути на стан шкіри, іноді навіть може викликати онкологічне захворювання.

Науковці застерігають, що ультрафіолетовий спектр у лампах може руйнувати ДНК і провокувати загибель клітин. Для підтвердження гіпотези вони провели дослідження на клітинах людини.

«Наше дослідження показало, що жінки, які регулярно роблять гелевий манікюр, можуть мати певні ризики для здоров’я. Важливо зважити всі ризики, особливо для людей із підвищеною чутливістю до ультрафіолетового випромінювання та спадковою схильністю до раку», – сказала Марія Живагуї, доктор філософії.

Протягом багатьох років вчені досліджують вплив УФ-ламп на стан шкіри людини. Щодо того, чи викликає часте відвідування майстра манікюру онкологію, досі точаться суперечки.

Проте експерти стверджують, що будь-який тип манікюру в салоні може мати ризик для здоров’я.

«Ризики для здоров’я, пов’язані з манікюром, включають інфекції нігтів, подразнення шкіри та висипання на шкірі внаслідок використання хімікатів», – сказала Сьюзан Масік, доктор медичних наук, сертифікований дерматолог в Огайо виданню Health

Перш ніж записатись на наступний прийом до майстра з манікюру, потрібно зважити всі ризики для здоров’я.

Щоб мінімізувати шкідливий вплив манікюрних ламп у Американській академії дерматології радять перед процедурою покрити руки сонцезахисним кремом широкого спектру дії (SPF 30 і вище).

Джерело: Health


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook