Чому не варто соромитися своїх недоліків: пояснюють психологи

Часто ми намагаємося вписати себе в ідеальний світ, створений суспільством або власними очікуваннями. Ми прагнемо позбутися всього, що вважаємо недоліками, і залишити лише “найкращу версію себе”.

Але така однобічна картина не відповідає багатогранній природі людини.

Слід прийняти той факт, що ми можемо бути одночасно дбайливими й егоїстичними, розумними і вразливими. І це абсолютно нормально.

“Ми маємо право на помилки. Бути досконалим – це міф. Помилки – це досвід, який допомагає нам зростати”, – кажуть психологи онлайн-платформи “Психологічна підтримка”.

Ось кілька стратегій, які на думку психологів можуть допомогти вам визнати і прийняти свої недоліки як частину особистості:

  1. Розуміння своїх “тіней”. У кожного з нас є різні аспекти особистості – так звані тіні, які ми зазвичай не визнаємо або намагаємося приховати. Проте такі риси, як егоїзм або ревнощі, є частиною нашої природи. Спробуйте дослідити, як ці риси впливають на ваше життя. Можливо, егоїзм – це зовсім не недолік, а те, що спонукає вас дбати про власні потреби, аби покращити ваш добробут.
  2. Визнання помилок як частини досвіду. Кожен із нас робить помилки, і це нормально. Визнання своїх помилок допомагає вам рости і розвиватися.
  3. Практика безумовного самоприйняття. Справжнє самоприйняття – це коли ви не дозволяєте своїм недолікам визначати вашу цінність як особистості. Коли ви усвідомлюєте, що ваші недоліки не роблять вас менш цінними. Це допоможе підвищити самооцінку та зменшити внутрішню критику.
  4. Пошук підтримки. Обговорення своїх недоліків із близькими або психотерапевтом може зменшити їхній вплив на вас та допомогти знайти нові способи їх прийняття.
  5. Рефлексія та самоспостереження. Записуйте думки та почуття щодо своїх недоліків. Намагайтеся дати відповідь: чому ви відчуваєте певні емоції і як вони впливають на ваше життя. Ведення щоденника допоможе відстежувати прогрес у прийнятті себе.

Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook