Побічна дія

Чим довше список ліків, які приймає людина, тим більший ризик виникнення побічних ефектів – дослідження

Нераціональне використання лікарських засобів – це серйозна проблема для всіх країн. Більшість пацієнтів, яким назначили ліки, неправильно їх приймають. Це призводить до виникнення загроз для здоров’я.

Найбільший ризик виникнення побічних ефектів від неправильного прийому ліків мають хворі на рак пацієнти. Так вважають вчені із Інституту раку Wilmot, які провели відповідні дослідження.

Результати дослідження опубліковані у журналі The Oncologist.

На думку вчених, побічні ефекти виникають з вини самих пацієнтів, які не повідомляють лікарям, які ліки вони додатково приймають.

«Ми не завжди можемо спрогнозувати стан пацієнта, але і самі пацієнти іноді винні. Їм деколи важко припинити прийом ліків. У них виникає почуття, що щось має відбутися, якщо вони припинять їх прийом», – сказала автор дослідження Еріка Рамсдейл.

Згідно її слів, чим довше список ліків та добавок, які приймає людина, тим вищий ризик виникнення побічних ефектів та небезпечних взаємодій лікарських засобів.

Також вченим вдалося з’ясувати наступне:

  • 25% ліків, які приймали пацієнти, вони купили собі самі, без рецепта лікаря. Майже половина з цих ліків була не потрібна для лікування і погано поєднувалася з рецептурними ліками, призначеними лікарями.
  • Приблизно 10% госпіталізацій людей похилого віку пов’язані з небезпечними взаємодіями лікарських засобів.

Нагадуємо, нове дослідження показує, що тривалий прийом антидепресантів небажаний.

Джерело: ScienceDaily

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook