Нове дослідження, яке провели вчені з Університету Гріффіта, показало, що бактерія, яка зазвичай знаходиться в носі, може проникнути в мозок. Вона викликає запалення мозку, пошкодження нервової системи, що призводить до розвитку хвороби Альцгеймера.
Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.
Вчені виявили небезпеку бактерії Chlamydia pneumoniae для людини.
Ця бактерія часто викликає інфекції дихальних шляхів, але вчені вирішили дослідити, чи викликає вона ушкодження центральної нервової системи.
Дослідницька група провела попередні дослідження на мишах, щоб показати не тільки те, як бактерії потрапляють у мозок, але й те, як це призводить до патологій, пов’язаних із хворобою Альцгеймера.
«Раніше ми вже довели, що кілька різних видів бактерій можуть швидко, протягом 24 годин, проникати в центральну нервову систему через периферичні нерви, що проходять між носовою порожниною і мозком», – сказала автор дослідження Дженні Екберг. Вона додає: «Завдяки цим базовим знанням ми змогли дослідити, як бактерія Chlamydia pneumoniae може проникнути через гематоенцефалічний бар’єр і швидко проникнути в мозок».
Вчені зазначають, що бактерії та навіть віруси можуть призводити до нейрозапалення та викликати хворобу Альцгеймера. Однак це все індивідуально, і це не значить, що одні і ті ж самі віруси та бактерії призведуть до розвитку хвороби Альцгеймера у людини.
Нагадуємо, раніше ми писали, що ліки від синдрому дефіциту уваги допоможуть пацієнтам з хворобою Альцгеймера.
Джерело: MedicalXpress
Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.