Аптечна мережа TAS продана дніпровській компанії Мед-Сервіс

Група TAS Сергія Тігіпка продала однойменну аптечну мережу, яка налічувала близько 100 аптек в Києві і області.

Як повідомляє сайт НВ, Сергій Тігіпко вирішив відмовитися від аптечного бізнесу, бо він не приносить великого прибутку. Про це виданню розповіли три джерела – керівник великої аптечної мережі та два інвестиційних банкіра.

При цьому ще півтора роки тому фармацевтичний напрямок виглядав для Тігіпка привабливим: так, в 2019 році аптечний підрозділ TAS придбав мережу з 30-ти аптек Космо у інвесткомпанії SigmaBleyzer. Після чого мережа змогла наростити кількість об’єктів до 143-х, але далі справа не пішла. Незабаром Тігіпко втратив інтерес до цього бізнесу, і компанія стала закривати збиткові об’єкти.

За словами Олексія Ращупкіна, керуючого партнера інвесткомпанії Atlas Advisors, конкуренція на аптечному ринку дуже жорстка, прибутковість знизилася до 2%, що багатьом стало невигідно. Особливо враховуючи, що при безготівкових розрахунках практично весь прибуток доводилося віддавати банкам і платіжним системам – в якості плати за комісії та інтерчейндж.

Після реструктуризації і закриття безперспективних об’єктів аптечна мережа TAS скоротилася до 100 точок, переважно в Києві та області, а в 2020 році Тігіпко вирішив продати цей бізнес. Спочатку переговори велися з групою компаній Епіцентр, але власники групи Олександр і Галина Гереги вирішили самостійно розвивати фармакологічний напрямок, а також перемовини йшли з мережею Аптека Доброго Дня. Але теж безрезультатно.

В результаті аптеки Сергія Тігіпка купила інша компанія – мережа Мед-Сервіс (Дніпро) підприємця Олега Токарева. На сайті Мед-Сервіс вже можна знайти перелік аптек TAS, якими тепер володіє компанія. За оцінкою одного з інвестбанкірів, сума угоди могла скласти $5-6 млн.

Мед-Сервіс Олег Токарев розвиває з 1995 року. В кінці 90-х компанія створила свій девелоперський підрозділ, який зайнявся будівництвом окремих будівель і реконструкцією приміщень під аптеки в різних містах країни. Зараз мережа нараховує 350 аптек, а після проведення ребрендингу їх число зросте до 450.

nv.ua


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook