МОЗ готує запуск Українського фармацевтичного агентства

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулося засідання Секторальної робочої групи «Охорона здоров’я», під час якого обговорили підготовку до запуску Українського фармацевтичного агентства, виконання євроінтеграційних зобов’язань та координацію медичної гуманітарної допомоги.

Однією з головних тем зустрічі стало створення нового державного регулятора у фармацевтичній сфері. У МОЗ повідомили, що уряд уже ухвалив рішення про створення агентства, визначив його повноваження, структуру та модель фінансування.

Наступним етапом стане конкурс на посаду керівника агентства. Зараз формується конкурсна комісія, до якої увійдуть представники пацієнтських та антикорупційних організацій, наукової спільноти й міжнародних партнерів.

Оголосити конкурс планують восени 2026 року. Усі етапи відбору проходитимуть відкрито та транслюватимуться онлайн.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, створення агентства є частиною реформування галузі та наближення української системи охорони здоров’я до європейських стандартів.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook