Вчені виявили нову причину ризику розвитку деменції

Нові результати дослідження, проведеного вченими Каліфорнійського університету в Девісі та опублікованого в American Journal of Geriatric Psychiatry, показують: люди, у яких є сенс у житті, мають приблизно на 28% менший ризик розвитку когнітивних порушень, зокрема деменції.

Протягом 15 років науковці спостерігали за понад 13 тисячами дорослих віком від 45 років.

Виявилося, що позитивний вплив мети на здоров’я мозку не залежав від освіти, рівня депресії чи наявності гена APOE4, який підвищує ризик хвороби Альцгеймера.

«Наші результати свідчать: відчуття мети допомагає мозку залишатися стійким навіть за наявності генетичної схильності», — зазначила професорка Аліза Вінго. Дослідження також встановило, що високий рівень цілеспрямованості відтерміновує початок когнітивного спаду приблизно на 1,4 місяця протягом восьмирічного періоду.

Фахівці підкреслюють, що сенс життя формується через стосунки, волонтерство, духовні практики, хобі чи допомогу іншим. На відміну від медикаментозного лікування, такий підхід є безпечним, доступним і здатним суттєво підтримати здорове старіння.

Джерело: MedicalXpress


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook