Науковці з фармацевтичного університету Харкова розробили кровоспинний препарат PLANTOR для потреб Збройних сил України. Купити ці ліки в аптеці не можна.
Про це Суспільне Харків розповів один із розробників Сергій Штриголь, який завідує кафедрою фармакології у національному фармацевтичному університеті.
«Принцип дії полягає в тому, що при контакті з кров’ю цей засіб миттєво поглинає воду з крові. Кров не може текти зневоднена, і кровотеча досить швидко зупиняється», — пояснює Штриголь.
Працювати над препаратом викладачі університету почали ще до повномасштабного вторгнення. Випробовували його в лабораторії на щурах, а також на штучній крові.
За словами Штриголя, прискорити виробництво препарату треба було через початок повномасштабної війни.
«Ми маємо документи, в тому числі висновок державної експертизи, який засвідчує, що цей засіб відповідає умовам і вимогам», — говорить науковець.
Виробництво препарату у Дніпрі налагодили у травні 2022 року. Препарат зареєстрували за спрощеною процедурою — як виріб медичного призначення.
Зазначається, що купити ці ліки в аптеці не можна — на їхньому пакуванні зазначено, що це препарат для Збройних сил України. За словами Штриголя, розробкою харківських науковців вже зацікавились колеги з Латвії.
Джерело: Суспільне новини
Читайте також:
Читайте також:





