Чи можуть завдати шкоди здоров’ю мікроби, які знаходяться в громадському туалеті?

Науковці вважають, що цілком можливо “підхопити” мікроби, відвідавши громадський туалет.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Вчені опублікували роботу про те, як далеко і високо мікроби розносяться після змиву громадського туалету. Так вони хотіли перевірити, чи можна через крапельки рідини чимось заразитися.

Виявилося, що після змиву частинки піднімаються в повітря аж на півтора метра. Це підриває звичну думку про безпечність та гігієнічність сучасних туалетів. До того, часткам вистачає восьми секунд, щоб поширитись у просторі. Встигнути втекти з кабінки за цей час навряд чи вдасться.

Злив унітазу створює сильний хаотичний потік зі швидкістю понад 2 м/с; цей потік транспортує крапельки рідини на висоту 1,5 м протягом 8 секунд після зливу.

Після змиву мікроби можуть підніматися в повітря на півтора метра за 8 с.

Після змиву мікроби можуть підніматися в повітря на півтора метра за 8 с.

Вчені виявили, що в туалеті можна “підхопити” кишкову паличку. Кишкова паличка може завдати серйозної шкоди здоров’ю. При попаданні в організм вона може провокувати: кишкові інфекції, запалення сечовивідних шляхів і статевих органів, гемолітико-уремічний синдром тощо.

Науковці в своїй роботі зазначили, що умови проведення експерименту зовсім не схожі на громадські туалети, якими ми користуємося. Їхні унітази не використовувалися безліч разів людьми з різною мікрофлорою – і не забивалися.

Щоб захистити себе від зараження мікробами, вчені радять дотримуватися загальних правил гігієни і не забувати мити руки.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook