Як себе захистити від неякісних та фальсифікованих ліків?

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками звертає увагу, що почастішали випадки надходження повідомлень від регуляторних органів країн ЄС та від власників реєстраційних посвідчень щодо виявлення в обігу на території України фальсифікованих, незареєстрованих та ввезених з порушенням на митну територію України лікарських засобів.

Держлікслужба наголошує, що наразі існує значна кількість незареєстрованих веб-сайтів, що пропонують ліки, які приховують фізичну адресу, номер телефону продавця, і найчастіше є джерелом неякісних, ввезених контрабандним шляхом та фальсифікованих ліків.

З метою уникнення придбання такої продукції фахівці рекомендують споживачам – купувати ліки лише на офіційних веб-сайтах.

Веб-сайт суб’єкта господарювання, що має право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, повинен містити:

  • інформацію про контактні дані органу ліцензування, органів державного контролю якості лікарських засобів;
  • логотип із гіперпосиланням, що відображається на кожній сторінці веб-сайту та переводить споживача на сторінку Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами (такий логотип застосовується виключно аптечними закладами, внесеними до даного Переліку).

Джерело: Ліки в Україні


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook