ВООЗ повідомила про створення Міжнародної мережі спостереження за патогенами

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила про створення глобальної мережі, щоб допомогти швидко виявляти загрозу інфекційних захворювань і обмінюватися інформацією для запобігання їхньому поширенню.

Агентство повідомило, що Міжнародна мережа спостереження за патогенами (IPSN) надасть платформу для з’єднання країн і регіонів, поліпшення систем збору та аналізу зразків.

Зібрані дані будуть використовуватися в ширшій системі епіднагляду, використовуваній для виявлення і відстеження захворювань з метою стримування спалахів і розробки методів лікування.

Голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус привітав амбітні цілі нової мережі, заявивши, що вона може зіграти життєво важливу роль у забезпеченні безпеки здоров’я.

“Як було продемонстровано нам під час пандемії Covid-19, світ сильніший, коли він разом бореться зі спільними загрозами для здоров’я”, – сказав він.

Хоча пандемія підштовхнула країни до розширення своїх можливостей у сфері геноміки, агентство попередило, що в багатьох країнах досі немає ефективних систем збору та аналізу зразків.

За словами Тедроса, IPSN допоможе дати кожній країні доступ до секвенування та аналізу геному патогенів у межах її системи громадської охорони здоров’я.

Джерело: Факти Здоров’я


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook