ВООЗ опублікувала перелік грибкових інфекцій, які загрожують людству

Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала перелік грибкових інфекцій, які становлять найбільшу загрозу для здоров’я людини. Там попередили, що деякі штами стають все більш стійкими до ліків.

Про це повідомляє Reuters.

«Через пандемію COVID-19 поширюються грибкові інфекції. Вони стають дедалі стійкішими до лікування, що стає проблемою для охорони здоров’я в усьому світі», — сказав д-р Ханан Балкі, помічник генерального директора ВООЗ з питань резистентності до антимікробних препаратів.

Грибкові інфекції часто вражають людей, які вже хворіють. Наприклад, вони можуть вражати хворих на рак або туберкульоз.

Наразі існують небагато методів лікування. На думку ВООЗ, зміни клімату також впливають на поширення грибкових інфекцій, а резистентність частково зумовлена ​​надмірним використанням протигрибкових засобів у сільському господарстві.

В переліку патогени поділяють на 3 категорії на основі їх потенційного впливу та даних щодо ризику резистентності:

  1. До першої групи входять Candida auris, яка має високу стійкість до ліків, а також Cryptococcus neoformans, Aspergillus fumigatus і Candida albicans. Найчастіше збудником кандидозу є представник роду Candida, а саме – вид Candida albicans.
  2. Друга група включає всі інші гриби із сімейства Candida, а також Mucorales. Поширення цих грибкових інфекції зростає внаслідок збільшення кількості людей з імунодефіцитами, особливо при ВІЛ-інфекції.
  3. До третьої групи включили Coccidioides spp і Cryptococcus gattii. Пацієнти, інфіковані C. gattii, часто мають поганий імунітет і тому лікування триває доволі довго і не завжди ефективно.

Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook