Вчені знайшли нове незвичне застосування препарату гепатопротекторної дії

Науковці з Кембриджського університету з’ясували, що незапатентований препарат для лікування захворювань печінки може запобігти зараженню COVID-19 і захистити від майбутніх варіантів вірусу.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.

Дослідження показало, що препарат, який використовується для лікування захворювання печінки, може заблокувати проникнення SARS-CoV-2 в наші клітини. Оскільки цей препарат націлений на клітини-господарі, а не на вірус, він має захистити від нових варіантів вірусу, а також інших коронавірусів, які можуть з’явитися.

Вчені виявили, що люди, які отримували препарат UDCA, мали менше шансів захворіти на важку форму COVID-19 і бути госпіталізованими.

Тому науковці вважають, що препарат може бути доступним і ефективним способом захисту тих, для кого вакцина від COVID-19 неефективна або недоступна.

«Вакцини захищають нас, зміцнюючи нашу імунну систему, щоб вона могла розпізнати вірус і позбутися, або принаймні послабити його. Але вакцини не допомагають всім, наприклад для пацієнтів зі слабкою імунною системою, і не всі мають до них доступ. Крім того, вірус може мутувати в нові вакциностійкі варіанти», – розповів автор дослідження доктор Фотіос Сампазіотіс.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook