спрага

Вчені дізналися, чому людина відчуває спрагу навіть після того, як випила води

Деякі люди п’ють воду протягом дня, але постійно відчувають спрагу та зневоднення. Хоча причин може бути багато, наприклад, надмірне потовиділення, безсоння або навіть інтенсивні тренування в тренажерному залі, в деяких випадках відчуття спраги може сигналізувати про проблеми зі здоров’ям.

Про це повідомляє видання Drinkhydrant.

Постійна спрага може бути викликана серйозними захворюваннями:

Цукровий діабет

Діабет викликає надмірну спрагу, яка не втамовується, і підвищену частоту сечовипускання. Коли рівень цукру в крові підвищується, організм намагається вивести його через сечу, що призводить до нестачі води. Через це ви можете постійно відчувати спрагу.

Діабетичний кетоацидоз

У тих, хто страждає на цукровий діабет, є проблема з обмеженням надходження глюкози в клітини для забезпечення енергією. Кетоацидоз є небезпечним для життя станом і вимагає негайної медичної допомоги. Ознаки та симптоми кетоацидозу включають сухість шкіри, задишку, нудоту, блювання, запаморочення та навіть кому.

Психогенна полідипсія

Це стан, що характеризується надмірним споживанням рідини без будь-якого бажання або потреби пити. Це може бути викликано психіатричними розладами, такими як шизофренія, яка викликає сухість у роті.

Проблеми з щитовидною залозою
Щитовидна залоза впливає на вироблення гормонів, які регулюють температуру тіла та інші функції. Якщо відчуття постійної спраги супроводжується сухістю у роті, пітливістю і постійним відчуттям неспокою, то варто звернутися до лікаря.

Стрес
Часто стрес може ініціювати неправильну роботу надниркових залоз. Це призводить до запаморочення і сильної спраги.

Джерело: TimesNow

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook