В Україні збільшилася кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями

Протягом останніх років в Україні спостерігається зростання кількості людей, які живуть з ВІЛ, серед яких частину складають жінки переважно репродуктивного віку. Унаслідок цього значно збільшилася кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.

Про це повідомляє Рівненський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики.

Без профілактики та лікування від своїх матерів вірус імунодефіциту людини успадковують до 30% новонароджених. Тому профілактика вертикальної трансмісії — від матері до дитини — має надзвичайно важливе значення.

У центрі нагадали, що передача ВІЛ від матері до дитини відбувається:

  1. Під час вагітності: трансплацентарним, висхідним (через амніотичні оболонки та навколоплодові води) шляхами, а також при діагностичних інвазивних втручаннях.
  2. Під час пологів при проходженні плода через природні пологові шляхи.
  3. Після пологів у разі грудного вигодовування.

Важливо пам’ятати, що під час вагітності кров матері і дитини не змішується, проте відбувається постійний обмін різними речовинами через плаценту. Як правило, вірус не проникає через плаценту, але за наявності будь-якої патології з’являється ймовірність потрапляння вірусу до дитини. Але якщо жінка під час вагітності буде приймати спеціальні противірусні препарати, що зменшують кількість вірусу в її організмі, це знизить ймовірність вертикальної передачі вірусу дитині.

Ризик передачі ВІЛ під час грудного вигодовування може складати 14%, так що від нього доведеться відмовитися і перейти на штучне вигодовування.

Тільки від самої жінки залежить здоров’я її майбутньої дитини, і чим раніше буде розпочата противірусна терапія в разі підтвердження наявності ВІЛ, тим більше шансів народити здорового малюка!

Джерело: Рівненський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook