контроль за аптеками

В Україні посилюється контроль за аптеками, які уклали договір з НСЗУ щодо відпущених ліків

1 листопада Кабінет Міністрів України вніс зміни до деяких постанов щодо реалізації програми медичних гарантій в частині відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсації).

Про це повідомляє МОЗ на офіційному сайті.

Згідно зі змінами аптечні заклади, які вносили дані до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) та отримували за це кошти з державного бюджету в межах програми медичних гарантій, обов’язково мають подати звіти до 15 листопада 2022 року. Це дозволить здійснити їм перерахунок коштів за відпущені в особливий період лікарські засоби, у випадках, коли заклади вносили дані до ЕСОЗ, проте не подавали звітів до неї.

У разі неподання звіту до 15 листопада, вартість лікарських засобів, відшкодованих на підставі даних в ЕСОЗ, має бути повернена Національній службі здоров’я України через зменшення оплати у наступних періодах.

Проте для аптечних закладів у тимчасовій окупації або на територіях, де ведуться бойові дії, у разі відсутності технічної можливості вносити дані до електронної системи охорони здоров’я:

  • положення договорів про реімбурсацію вносити дані до ЕСОЗ не застосовуються;
  • відшкодування вартості лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, здійснюється на підставі звітів про лікарські засоби, відпущені за паперовими рецептами.

Такі зміни дозволять здійснювати контроль за аптеками, які уклали договір з НСЗУ, щодо фактично відпущених лікарських засобів та більш ефективно використовувати бюджетні кошти, передбачені на реалізацію програми медичних гарантій.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook