В ООН повідомили, скільки у 2021 році померло дітей та молодих людей

В ООН повідомили, що у 2021 році кожні 4,4 секунди помирала дитина або молода людина, і що до 2030 року може померти ще більше дітей або молодих людей, якщо не вжити заходів.

Згідно з останньою доповіддю, опублікованою Міжурядовою групою ООН з оцінки дитячої смертності (UN IGME), у 2021 році 5 мільйонів дітей померли у віці до 5 років. Померли також 2,1 мільйона дітей або молодих людей у віці від 5 до 24 років.

Згідно з іншою доповіддю, опублікованою ООН, 1,9 мільйона немовлят народилися мертвими за той самий період, і цим смертям можна було б запобігти завдяки рівному доступу до системи охорони здоров’я та наданню високоякісних послуг з охорони здоров’я дітей.

Починаючи з 2000 року, ризик смертності у всіх вікових групах знизився в усьому світі, причому смертність дітей віком до 5 років знизилася на 50% у всьому світі. За цей період смертність дітей та молоді у віці 5-24 років зменшилася на 36%, а мертвонароджуваність — на 35%. Одним з найважливіших факторів, що сприяють зниженню рівня смертності, є інвестиції в базові системи охорони здоров’я жінок, дітей та молоді.

«Однак, незважаючи на те, що показники смертності почали значно знижуватися після 2010 року, 54 країни ризикують не досягти своїх цілей сталого розвитку щодо смертності дітей у віці до 5 років», — йдеться в повідомленні.

Оголосивши, що у 2021 році кожні 4,4 секунди помирала дитина або молода людина, ООН попередила, що якщо системи охорони здоров’я не будуть достатньо розвинені, то до 2030 року можуть померти приблизно 59 мільйонів дітей та молодих людей, а 16 мільйонів немовлят можуть народитись мертвими. Відхья Ганеш, директор з планування та моніторингу аналітики даних Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яку цитують у доповіді, заявила, що багато батьків щодня стикаються з трагедією втрати своїх дітей, і сказала:

«Таку поширену трагедію, якій можна запобігти, ніколи не слід вважати такою, якій не можна запобігти. Рух вперед можливий за наявності сильної політичної волі та інвестицій у базові послуги охорони здоров’я, якими кожна дитина і кожна жінка можуть користуватися в рівній мірі».

Директор Інституту охорони здоров’я матері, дитини та підлітків Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Аншу Банерджі заявила, що великою несправедливістю є те, що шанси дітей на виживання залежать від місця їх народження, а також нерівність у доступі до життєво важливих медичних послуг.

«Всі діти у світі потребують якісних послуг первинної медико-санітарної допомоги, щоб задовольнити свої потреби, отримати найкращий старт у житті та з надією дивитися у майбутнє», — сказав Банерджі.

Джерело: UNN


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook