В Івано-Франківському медуніверситеті продовжують виготовляти ліки для військових

В Івано-Франківському національному медичному університеті від початку війни готують ліки для військових. Для цього науковці використовують медичні прописи, за якими понад 20 років навчали студентів.

За словами Ірини Федяк, кандидатки фармацевтичних наук, у списку ліків, які просили військові, опинились і ті, які використовують для лікування грибкових захворювань. Знайти їх на ринку ставало дедалі важче, а зі списку потреб фронту вони не зникали.

Тоді на фармацевтичному факультеті вирішили застосувати екстемпоральне виготовлення ліків. Ця ніша на фармринку ще до війни була несправедливо забута. Але в університеті усі технологічні прописи не лише зберігали, а й застосовували для навчання студентів.

Першими ліками, які виготовили у стінах медуніверситету для військових, стала паста Теймурова. Це засіб проти пітливості ніг з протигрибковою та підсушувальною дією. Цю лікарську форму в університеті готували одразу в тих кількостях, які запросили військові. Інші ліки відправляли меншими партіями і просили бійців якнайшвидше дати про них відгук і сформувати потреби.

Поряд з викладачами працюють студенти та інтерни, які з перших днів допомагають науковцям у навчально-практичному центрі.

«Ми обрали лише ті прописи, які точно можна використовувати бійцям у польових умовах, вони не завдадуть шкоди при їх використанні без нагляду лікаря», – запевняє доцентка Любов Миколаївна.

Також у навчально-практичному центрі університету виготовляють протигрибкову мазь і живильний крем для рук. Його створюють з додаванням обліпихової олії й кажуть, що у холодну погоду на фронті результат дії цього крему перевищив усі сподівання.

«В основному наші ліки ми передаємо на Харківщину, Дніпропетровщину й Запоріжжя. Для цього працюємо з волонтерами та громадськими організаціями, а вони вже передають ліки військовим», – розповідає кандидатка фармацевтичних наук ІФНМУ Наталія Гузьо.

Сьогодні робота в університетській аптеці, попри освітній процес, кипить щодня.

Джерело: Галицький Кореспондент


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook