В 2023 році програма «Доступні ліки» розшириться

9 грудня Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, разом із представниками профільного міністерства, НСЗУ та міжнародними донорами взяв участь у відкритті форуму партнерства держави та бізнесу «Реімбусація під час війни. Стійкість та розвиток». Зокрема обговорювали і перспективи розширення програми.

В своєму Телеграм-каналі Михайло Радуцький, розповів, за якими напрямками наступного року розшириться програма «Доступні ліки».

Зазначається, що програма реімбурсації або «Доступні ліки» – це відшкодування державою коштів за ліки, які аптеки відпустили для громадян із хронічними захворюваннями.

Зі слів М. Радуцького програма реімбурсації під час війни стала ще важливішою, ніж раніше. Адже вона дозволяє отримували ліки громадянам у критичній ситуації. Як наприклад, наразі забезпечуються препаратами мешканці деокупованного Херсону. Під час воєнного стану процес видачі та погашення рецепту максимально спрощений: можна використовувати як паперовий, так і електронний рецепт. Це забезпечує доступність ліків для українців незалежно від наявності електроенергії в лікарні або аптеці.

Програма «Доступні ліки» витримала випробування війною та навіть була розширена восени.

Михайло Радуцький навів деякі цифри, які підтверджують успішність реалізації програми під час воєнного стану:

  1. 23 листопада 2022 року за програмою відпускались 401 лікарський засіб у 9,5 тис. аптеках, ще у 3,1 тис. аптечних закладах – інсулін.
  2. Станом на сьогодні до програми входять 435 медичні препарати, які можна забрати у 9 тис. аптеках, інсулін – у 3,2 тис. аптечних закладах.
  3. У перші місяці війни кількість погашених рецептів значно впала, але зараз повернулася майже до довоєнних показників. У березні виписали рецепти на 1,2 млн ліків за програмою «Доступні ліки», у березні – 830 тис., у травні – 1,1 млн, у жовтні – 1 млн.
  4. Від початку року НСЗУ відшкодувала аптечних закладам 2 млрд грн за програмою реімбурсації. З них 1,6 млрд грн. отримали приватні заклади, що свідчить про взаємовигідну співпрацю держави та бізнесу.
  5. З листопада програма була розширена ще на два напрямки: «Хронічне обструктивне захворювання легень» та «Хвороба Паркінсона».

За словами голови НСЗУ Наталії Гусак, на наступний рік планується подальше розширення програми. Мова йде про роздачу тест-смужок інсулінозалежним, а також про імуносупресивні препарати, знеболюючі ліки для паліативних хворих. Відповідні кошти закладені до держбюджету.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook