Українцям загрожує 6 інфекційних хвороб через війну

Медична інфраструктура постраждала під час бойових дій – багато розбомблених лікарень, є цілі міста без води та електрики. Які нові хвороби через це можуть загрожувати українцям?

Про це Ігор Кузін, головний санітарний лікар, розповів ВВС News Україна.

«Є шість інфекційних хвороб, які зараз є найбільшою загрозою – це холера, ковід, кір, поліо, дифтерія і гепатит А», – вважає Ігор Кузін.

Він зазначає, що по кожній групі інфекцій відомство працює по окремому сценарію, враховуючи особливості кожного збудника, розроблюються плани реагування, профілактичні заходи.

Ігор Кузін зазначив, що по кожній інфекції, будь то холера, кір чи гепатит А, є посилений контроль.

«Наприклад, там, де немає чистої питної води, де є проблеми зі знезараженням, може поширюватися гепатит А. На щастя, ми ще не реєстрували ці спалахи в Україні. Заходи протидії тут – це знезараження питної води. Щоб захистити населення на деокупованих територіях, там роздають таблетки для знезараження води», – говорить Ігор Кузін.

Також через руйнування інфраструктури, через руйнування системи подачі води цілком ймовірним є виникнення холери. З 1 червня на всій Україні запровадили моніторинг холери – протестували близько 9 тисяч людей, які мали симптоми гострої кишкової інфекції. За це літо спалахів не було.

Щодо ковіду, то за словами санітарного лікаря, він набирає обертів. Штам Омікрон має легкий перебіг, особливо у вакцинованих людей.

Також Кузін розповів, що наразі не спостерігається збільшення кількості укусів бродячими тваринами людей. Але за цей час був один летальний випадок – людина померла від сказу, тому що не була вакцинована. Щоб цього запобігти, потрібно вчасно звернутися до лікаря.

Джерело: BBC


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook