У 2023 році українці купуватимуть менше ліків через нестачу грошей

Падіння ВВП, зростання рівня інфляції, високий рівень кишенькових витрат за медпослуги й ліки вплинуть на доступність медичних послуг та особливо ліків у 2023 році.

Про це свідчить аналіз від Українського центру охорони здоров’я (UHC).

Аналітики зазначають, що фармацевтичний ринок на початку вторгнення впав та не відновився до кінця 2022 року.

“Ситуація погіршуватиметься, адже грошей більше не стає ані у населення, ані у держави. Продовження війни також поглибить кризу”, — каже Діана Руснак, аналітикиня UHC.

За результатами аналізу, обсяг фармацевтичного ринку зменшився на 23% у порівнянні з 2021 роком, тоді як середня ціна за пакування зросла на 15% — зі 100,6 грн у 2021 році до 115,8 грн у 2022 році.

За словами аналітиків, інша проблема полягає в тому, що програма “Доступні ліки” охопила лише 7% від загального ринку рецептурних препаратів у 2022 році, які пацієнти можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою.

Зокрема, за результатами дослідження ВООЗ, кожен п’ятий українець не зміг отримати необхідні ліки. Основною причиною став брак грошей.

Зростання загальних продажів ліків у 2022 році зафіксовано лише в трьох областях України — Закарпатській, Полтавській та Тернопільській, ймовірно, внаслідок збільшення вимушено переміщених осіб з інших регіонів. Водночас найбільше падіння продажів ліків очікувано спостерігалося на тимчасово окупованих територіях або там, де ведуться активні бойові дії — це Харків, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ.

Джерело: Ліга.Life


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook