Третина українців “за” щеплення і більше половини не знають про ревакцинацію: опитування

Лише третина українців висловили позитивне ставлення до вакцинації. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією «Gradus» спільно з фармкомпанією Санофі напередодні Всесвітнього тижня імунізації. Серед тих, хто активно виступає за щеплення, найбільше киян та жителів заходу країни.

За результатами опитування виявилось, що майже половина українців, йдеться про 45,9%, не знають що означає ревакцинація. І повторне щеплення від дифтерії та правця, яке необхідно проводити кожні 10 років, отримали лише 35% опитаних. У тому, що не проходять ревакцинацію, більше половини учасників опитування (60,8%) “звинуватили” погане інформування. Як виявилось, найгірше щодо цього питання обізнані жителі півдня та сходу України віком від 45 до 50 років.

60% опитаних розповіли про те, що довіряють вакцинам європейських виробників або рекомендованим ВООЗ та ЮНІСЕФ. Однак згоду на щеплення за власний кошт висловила передусім молодь від 18 до 24 років (53,7%) та мешканці Києва (58,1%). На противагу ті, хто живе у центрі та півдні віддають перевагу щепленням за бюджетні гроші (відповідно 65,9 та 69,3%).

Страх ймовірних побічних ефектів – основна причина, яку називали ті українці, які виступають проти вакцинації. Завдяки пандемії коронавірусу ретельніше до імунопрофілактики почали ставитись 21,7% респондентів.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook