Тренування з аеробіки підвищують ефективність ліків проти гіпертонії

Іспанські вчені змогли встановити зв’язок між аеробними навантаженнями та дією антигіпертензивних препаратів. Як вважають науковці, при виконанні аеробних вправ підсилюється дія ліків проти гіпертонії, зокрема, у пацієнтів з метаболічним синдромом.

Автори нового дослідження заявляють: «Для того, аби наблизити показники артеріального тиску якомога ближче до норми – 120/80 мм рт.ст., ідеальною стратегією буде поєднання антигіпертензивних ліків і фізичних вправ».

За підрахунками фізіологів із Університету Кастілья-Ла-Манча в Толедо, якщо додати фізичне навантаження до фармакотерапії антигіпертензивними засобами, середнє зниження артеріального тиску складає 10 мм рт.ст. – в порівнянні з 6 мм рт.ст. при застосуванні лише ЛЗ проти гіпертонії.

Для підтвердження своєї гіпотези дослідники вибрали один з найбільш поширених підходів — заняття на велосипеді в приміщенні 3 рази на тиждень. Вони показали, що такі навантаження добре спрацювали у людей з надмірною вагою й ожирінням (ІМТ від 29 до 33 кг/м), які займалися фізичними вправами не менше 120 хв на тиждень. У дослідженні приймали участь 36 пацієнтів віком від 53 до 65, які приймали ліки від гіпертонії в середньому 8 ± 5 років.

Джерело: Medscape


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook