Сліпі люди краще відчувають серцебиття – дослідження

Нещодавнє дослідження показало, що сліпі люди мають підвищену здатність відчувати своє серцебиття порівняно зі зрячими людьми, імовірно, через відсутність зовнішніх візуальних стимулів, що дає змогу краще усвідомлювати внутрішні функції організму.

Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Experimental Psychology.

Під час дослідження 36 сліпих та 36 зрячих учасників, вчені вимірювали серцебиття за допомогою пульсоксиметра. Потім учасників попросили порахувати удари власного серця, не перевіряючи та не торкаючись до свого тіла.

Результати показали, що у сліпих учасників середній бал точності становив 0,78 з 1,0, а у зрячих — 0,63. Це дослідження поповнило зростаючу кількість доказів того, що інші органи чуття можуть бути посилені у людей з порушеннями зору.

Дослідники припускають, що сліпі люди можуть сприймати сигнали серцебиття з інших ділянок тіла, крім серця.

За словами вченої Домініки Радзюн з Каролінського інституту в Швеції, існує тісний зв’язок між сигналами серця та емоціями. Наприклад, наше серце б’ється швидше, коли ми відчуваємо страх. Тож можливо, що підвищена чутливість сліпих людей до сигналів власного серця також впливає на їхні емоційні переживання.

Для розширення цього дослідження автори роботи пропонують вивчити конкретні ділянки мозку, пов’язані з обробкою сигналів серця.

Джерело: Фокус


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook