ціни на ліки

Розроблено механізм, як зробити ліки доступнішими та дешевшими в Україні

МОЗ братиме участь у ціноутворенні на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, на основі їхньої вартості у європейських країнах,

Про це повідомив Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що воєнні дії вплинули на формування вартості медичних препаратів. Падіння курсу гривні по відношенню до долара та євро, зростання вартості палива, ускладнення логістики імпортних ліків та їхніх компонентів призвели до зростання цін. За даними профільного міністерства, регулярно фіксуються випадки, коли компанії, що мають ексклюзивні права на продаж препаратів на території України, необґрунтовано підвищують ціни.

«На мою думку, потрібно запроваджувати нові механізми, які дозволять зупинити зростання цін на медпрепарати», – вважає Михайло Радуцький.

За його словами, представники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції провели аналітичну роботу. На зустрічі вони презентували аналіз існуючої нормативної бази та рекомендації, як зробити ліки доступнішими та дешевшими.

Було запропоновано такий механізм, який запроваджується з жовтня: МОЗ братиме участь у ціноутворенні на всі препарати, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, на основі їхньої вартості у європейських країнах.

Михайло Радуцький нагадав, що референтне ціноутворення – це встановлення максимальних та мінімальних цін на ліки відповідно до вартості таких же препаратів, зареєстрованих у Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії, Угорщині. Такий механізм дозволить закупити медпрепарати у тих самих постачальників та не переплачувати.

Також за рекомендацією співробітників з Нацполіції при подачі документів до державних органів виробники та постачальники будуть заповнювати нову графу – цінове обґрунтування.

Нагадуємо, раніше ми писали, що згідно з результатними опитування українських фармацевтів з початку війни в аптеках піднялися ціни майже на всі ліки.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook