гідратація організму

Проста звичка пити воду може збільшити тривалість життя – дослідження

Вчені з’ясували, що дорослі, які вдосталь п’ють воду, мають гарне здоров’я, у них менший ризик розвитку хронічних захворювань та більша тривалість життя.

Відповідно до нового дослідження Національного інституту здоров’я США, правильна гідратація організму уповільнює старіння.

Результати дослідженні опубліковані в eBioMedicine.

«Правильна гідратація може уповільнити старіння та продовжити життя без хвороб», – звітують вчені про результати своєї роботи.

Зазначається, що для цього дослідження вчені використали дані про стан здоров’я дорослих пацієнтів, зібрані протягом 30 років від 11 255 людей.

Виявилось, що мінімальний вміст натрію в сироватці крові в нормальному діапазоні корелює з кращим здоров’ям учасників. Ті ж, у кого рівень натрію знаходився на вищій межі нормального діапазону (135−146 міліеквівалентів на літр) мали гірше здоров’я.

Так, дорослі з рівнем вище 142 мекв/л мали на 10%-15% більший шанс бути біологічно старшими за свій хронологічний вік порівняно з учасниками в діапазоні від 137 до 142 мекв/л. Учасники з вищим ризиком швидкого старіння також мали на 64% вищий ризик розвитку хронічних захворювань.

Якщо ж рівень натрію у сироватці крові перевищував 144 мекв/л, то вірогідність ранньої смерті підвищувалася на 21%, а ризик раннього старіння організму – на 50%.

Вчені наголошують, що близько половини людей у ​​всьому світі не дотримуються рекомендацій щодо загального щоденного споживання води. Саме це, на їх думку, є найпоширенішою причиною підвищення рівня натрію в сироватці крові. Тому, задля збереження молодості людям потрібно регулярно вживати воду. Це, своєю чергою, сприятиме уповільненню процесам старіння та захистить від хронічних захворювань.

Джерело: Новини Live


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook