Новий спосіб запобігти важкому ураженню легень під час COVID-19 запропонували українські вчені

Виявлені сполуки можуть бути використані для створення лікарських засобів.

Вчені Інституту молекулярної біології і генетики віднайшли сполуки, які можуть впливати на патогенетичні ланцюги коронавірусної інфекції і запобігти запаленню легень.

За попередніми результатами випробувань, підібрані речовини є перспективними для створення медичних препаратів, які рятуватимуть пацієнтів від небезпечного наслідку COVID-19 – гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС).

ГРДС – це некардіальний набряк легень та синдром дифузного запалення легень.  Запальний процес в легенях пов’язаний з такими факторами: активація поліморфноядерних нейтрофилів, ендотеліоцитів, продукція свободних кисневих радикалів. 

Вчені намагаються віднайти такі сполуки, які блокуватимуть розвиток запального процесу. Фермент, який отримав назву протеїнкіназа С бета, має вирішальну роль у «діяльності» нейтрофільних позаклітинних пасток, які здатні виловлювати і затримувати «чужі» мікроорганізми.

Під час досліджень, науковцям з Інституту вдалося підібрати кілька речовин, здатних пригнічувати утворення гранулоцитами нейтрофільних позаклітинних пасток.

Як вважають вчені, підібрані сполуки мають хороші перспективи в попередженні нейтрофіл-залежних ушкоджень при гострому запаленні легень у пацієнтів з COVID-19.

Джерело: Інститут молекулярної біології і генетики


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook