Названа шкідлива звичка, яка у багатьох випадках викликає рак

Більшість з людей досі не усвідомлює, наскільки катастрофічний вплив має одна популярна пагубна звичка. Мова йде про куріння.

Відомо, що тривале куріння руйнує кров’яні судини, погіршує зір та провокує розвиток раку легень, ротової порожнини та ще ряду інших органів. Але попри це, в Україні досі 45% чоловіків та 9% жінок є ярими прихильниками сигарет.

Про те, як впливає куріння на організм, розповіла нутриціолог Анастасія Голобородько у Telegram.

Те, що утворюється в результаті диму, миттєво впливає на ротову порожнину: руйнує емаль, втручається в мікробіом слизової рота тощо. Тривале куріння руйнує нервові закінчення в носі і горлі, порушує гостроту зору.

У легенях – пошкоджує ворсинки, вистілку в тканинах, задача яких – очищати дихальні шляхи.

«В альвеолах токсичний газ оксид вуглецю швидко проходить мембрану, а потрапляючи в кров, прикріплюється до гемоглобіну, витісняючи кисень. За 10 секунд нікотин потрапляє до мозку, тригерить вивільнення дофаміну та інших нейротрансмітерів. Ендорфін тут відповідає за задоволення від процесу та залежність», – пояснює експертка.

Нікотин та інші компоненти щоразу руйнують делікатний ендотелій судин, потоншує кров’яні судини.

Дуже негативний ефект полягає ще й у тому, що компоненти нікотину можуть впливати на мутації ДНК, які можуть стати онкогенними.

«Миш’як та нікель у складі порушують процес репарації ДНК, компроментують потужності до відновлення. До речі, сигарети – це не тільки рак легенів, а ще ротової порожнини, гортані, синусів, стравоходу, сечового, нирок, підшлункової, шлунку, печінки, шийки матки, раку крові», – наголошує Голобородько.

Джерело: РБК-Україна


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook