Троянда дамаська

Наукові дослідження підтвердили користь троянди для нашого здоров’я

Троянда має солодкий пряний аромат, її часто використовують в косметології, завдяки тонізуючим, освіжаючим, протизапальним властивостям.

Виявляється, деякі властивості цієї квітки будуть корисні і в лікуванні захворювань.

Такого висновку дійшли вчені, які досліджували декоративну садову рослину Rosa damascena (троянда дамаська) з родини Розові.

Група вчених виявила, що троянда містить такі корисні речовини: нерол, гераніол та цитронеллол, які ефективні проти багатьох штамів мікробів та бактерій. Вода з троянди може допомогти позбутися прищів.

Крім того, вчені підтвердили ефективність ополіскувача, що містить екстракт троянди, при лікуванні рецидивуючого афтозного стоматита. Результати клінічного дослідження показали користь від ополіскувача з екстракту троянди у порівнянні з плацебо.

Ще одна користь від використання пелюсток троянди в тому, що квітка допомагає зменшити апетит.

Вчені з’ясували, що, додаючи пелюстки троянди в салат на сніданок, можна втамувати голод і зменшити кількість споживання їжі протягом дня. Цю властивість науковці пояснюють тим, що пелюстки троянд містять сполуки, які покращують обмін речовин. Крім того, вони допомагають виводити токсини з організму, тим самим сприяючи зниженню ваги.

Нагадуємо, інше наукове дослідження підтвердило користь розторопші.

Джерело: Times Now

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook