Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників затверджені у частині кваліфікаційних характеристик керівників закладів охорони здоров’я, професіоналів та фахівців фармацевтичних спеціальностей, лікарів-алергологів.
Ознайомитися із змінами можна на сайті міністерства у розділі “Накази” від 06 червня № 958.
Наказом змінені кваліфікаційні вимоги до переліку посад фахівців, професіоналів та керівників, які мають освіту фармацевтичного спрямування.
Зазначається, що діяльність фармацевта у теперішній час вийшла за рамки простого відпуску лікарських засобів, а поширюється на надання фармацевтичної допомоги, проведення діагностичних процедур, пропагування здорового способу життя, консультації інших спеціалістів сфери охорони здоров’я та інше.
Що зміниться?
Кваліфікаційні вимоги до завідувача аптеки
Згідно з наказом, вимоги до завідувача аптеки наступні: вища освіта другого (магістерського) рівня у галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація», спеціалізація 226.01 «Фармація», або у галузі знань 1202 «Фармація» (крім спеціальності «Технології фармацевтичних препаратів»), або напряму підготовки 1102 «Фармація» (крім спеціальності «Технологія 2 фармацевтичних препаратів»). Проходження інтернатури за спеціальністю «Фармація», «Загальна фармація», «Провізор загального профілю» з наступною спеціалізацією «Організація і управління фармацією».
Крім того, важлива наявність сертифіката за спеціальністю «Організація і управління фармацією» або посвідчення про присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії за цією спеціальністю. Стаж роботи в аптечних закладах не менше 2 років.
Для аптек, розташованих у селах, селищах та селищах міського типу − освіта не нижче початкового рівня (короткого циклу) вищої освіти за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація» без вимог до стажу роботи».
Обов`язки завідувача аптеки
Згідно з наказом, обов`язки завідувача аптеки наступні:
- Здійснює керівництво відділом аптеки відповідно до чинного законодавства України та нормативно-правових актів, що визначають порядок обігу лікарських засобів та діяльність аптечних закладів, а також міжнародних керівництв та настанов з організації фармацевтичної діяльності, належних фармацевтичних практик.
- Організовує роботу відділу аптеки із забезпечення населення, закладів охорони здоров’я, підприємств, установ та організацій лікарськими засобами, медичними виробами та супутніми товарами.
- Здійснює діяльність щодо формування асортименту, замовлення та приймання товару.
- Контролює наявність у відділі необхідного асортименту лікарських засобів, медичних виробів згідно із 3 затвердженими нормативами.
- Здійснює управління ризиками на усіх етапах життєвого циклу лікарських засобів.
- Створює необхідні умови для зберігання лікарських засобів, медичних виробів відповідно до їх властивостей, вимог Державної фармакопеї України та Належної практики зберігання (GSP).
- Забезпечує контроль якості лікарських засобів, запобігає розповсюдженню фальсифікованих лікарських засобів; здійснює товарознавчий аналіз.
- Проводить облік надходження і реалізації товарно-матеріальних цінностей і коштів.
- Проводить інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей.
- Аналізує показники роботи відділу аптеки, вживає заходів щодо їх оптимізації.
- Вживає заходи щодо створення безпечних і сприятливих умов праці, додержання вимог законодавства про охорону навколишнього середовища, забезпечує виконання вимог протипожежної безпеки, охорони праці та безпеки життєдіяльності.
- Надає домедичну допомогу особам у невідкладних станах.
- Дотримується принципів фармацевтичної етики і деонтології.
- Здійснює професійну діяльність, використовуючи сучасні інформаційні технології.
- Постійно удосконалює свій професійний рівень.
Зміни торкнуться і фармацевтів. Ознайомиться з ними можна за посиланням
Джерело: Урядовий портал