Транспортування хворих

МОЗ роз’яснило, як здійснюється медична евакуація громадян України

Для забезпечення громадян України необхідною медичною та реабілітаційною допомогою, доступ до якої наразі обмежений, Міністерство охорони здоров’я розробило алгоритм медичної евакуації українців.

Про це повідомила пресслужба МОЗ у четвер.

Процес медевакуації відбувається наступним чином:

  1. Заклади охорони здоров’я формують евакуаційні листи.

Для внесення до списку пацієнтів, які підлягають медевакуації, пацієнт має звернутись в обласний заклад охорони здоров’я до визначеної особи, відповідальної за направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану.

  1. МОЗ інформує країни-члени ЄС/ЄЕЗ, вносить інформацію у медичну інформаційну систему ЄС, яка здійснює пошук клініки.

МОЗ надсилає запит до країн-членів ЄС та країн-членів Європейської Економічної Зони про необхідність медичної евакуації. Міністерство отримує пропозиції та підтверджує можливість евакуації.

  1. Транспортування до координаційних закладів охорони здоров’я.

Департаменти охорони здоров’я в регіонах, за підтримки МОЗ та інших відомств і неурядових організацій, здійснюють транспортування пацієнтів зі стаціонарів в областях до Координаційних ЗОЗ.

  1. Підготовка до перетину кордону.

Під час підготовки до перетину кордону у координаційному ЗОЗ: здійснюється огляд пацієнтів, за потреби, надається необхідна медична допомога, пацієнти отримують харчування та іншу необхідну допомогу, оформляється медична документація, проводиться переклад медичних записів пацієнта на англійську мову (за допомоги ВООЗ).

  1. Перетин кордону.

МОЗ визначає час та пункт перетину кордону, узгоджує перетин з Держприкордонслужбою. За підтримки обласної військово адміністрації здійснюється евакуація пацієнтів до визначених клінік-хабів або аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.

  1. Медична евакуація.

У питаннях транспортування спеціальними медичними літаками/залізничними вагонами/автомобілями МОЗ співпрацює з міністерствами охорони здоров’я країн ЄС та клініками, які підтвердили готовність прийняти на лікування українських громадян. Транспортування відбувається з хабів чи аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.

  1. Відслідковування.

Моніторинг здійснюється МОЗ за сприяння міністерств охорони здоров’я країн-членів ЄС/ЄЕЗ.

  1. Повернення в Україну після лікування.

Джерело: МОЗ України


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook