Кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від десяти небезпечних інфекцій

Відмова від вакцинації, при повній доступності і доведеній ефективності щеплень, – синонім безвідповідальності і недбалого ставлення до власного здоров’я і здоров’я своїх дітей.

На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, передає КМДА.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від десяти небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу B.

«Це доказова медицина. Твердження лікарів всього світу обґрунтовано науковими дослідженнями та багаторічним досвідом. І протилежна думка, з якою б аргументацією її не просували противники вакцинації, як мінімум, небезпечна», – сказала Валентина Гінзбург.

Зазначається, що дорослі також мають зробити щеплення за календарем, адже деякі щеплення вимагають підсилення додатковою дозою в певному віці.

«Ми маємо дуже красномовний, відносно «свіжий» приклад активізації вакцинальної кампанії. Епідемія кору 2018 року. Коли від цієї хвороби в Україні щодня помирали ще тиждень тому здорові, повні сил люди, на щеплення, у прямому сенсі цього слова, вставали у черги. У столиці ми відкривали додаткові пункти, організовували роботу у свята та вихідні. За один місяць тоді від кору щепилося більше киян, ніж за весь минулий рік. А причина спалаху була зрозумілою: ослаблення колективного імунітету через велику кількість нещеплених. Які, до слова, в багатьох випадках за медичними документами вважалися вакцинованими. А перед загрозою небезпечної хвороби зізнавалися лікарям у тому, що насправді щеплення не отримували», – розповіла Валентина Гінзбург.

Директорка Департаменту охорони здоров’я зауважила на ще одному, актуальному на сьогодні аспекті важливості вакцинації.

«Через військові дії ми живемо в умовах активної міграції як всередині країни, так і закордонної. Це завжди є фактором ризику спалахів інфекційних хвороб. Додайте до цього постійний стрес, що ослаблює захисні сили організму», – сказала Валентина Гінзбург.

Джерело: КМДА


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook