Чому ми любимо котів: вчені знайшли відповідь на це питання

Багато людей люблять своїх котів і вважають їх повноцінними членами сім’ї.

Але чому саме люди виявляють свою прихильність до цих тваринок, намагалися з’ясувати американські вчені.

Результати дослідженні опубліковані в журналі Current Biology,

Раніше вчені виявили, що предком сучасної домашньої кішки була африканська дика кішка Felis silvestris lybica. І як відомо, люди знайомі з кішками приблизно 9500 років. І майже весь час між ними існував тісний зв’язок.

«Те, як коти відносяться до свого господаря, створює ілюзію, що людина – обрана, або особлива», – каже автор дослідження Патриція Пендрі. Вона додає: «Часто реакція кота і його дії непередбачувані. Людина з захопленням чекає на муркотіння, або навіть і звикає до того, що кіт має щось зробити».

Крім того, деякі дослідження показують, що людям подобаються коти, тому що вони дещо схожі за поведінкою на немовлят. Ми інстинктивно реагуємо на великі очі та грайливу поведінку. У багатьох кішок гарні риси мордочок, у яких дитячі пропорції. У них високе, як у малюків, чоло, великі очі, які стають ще більшими, коли котику від вас щось треба.

Часто коти – кумедні, ласкаві, вони дарують тепло і спокій. Багато хто розповідає, що їх кішки чекають ввечері біля дверей, біжать лащитися, і “розповідають”, як у них пройшов день.

За словами Пендрі, коти «приділяють нам увагу, позбавляють нас самотності, дарують на радість та щастя. Вони дозволяють себе погладити і потримати на колінах, через що у людині підвищується рівень гормону щастя. Вигода для людини і для кота взаємна. Коли людина виявляє турботу коту, він віддячує своєю прихильністю».

Джерело: MedicalNewsToday


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook