солярій

Часте відвідування солярію підвищує ризик раку шкіри – дослідження

Ультрафіолетове випромінювання, яке людина отримує, перебуваючи в солярії, може спровокувати виникнення меланоми. Про це повідомив онколог Максим Єрмаков в інтерв’ю УНН.

Деякі солярії випромінюють більше ультрафіолету, ніж це передбачено європейськими нормами безпеки. Відвідувачі солярію мають високий ризик розвитку раку шкіри, навіть якщо вони не отримують опіків.

«Під впливом УФ випромінювання (як від сонця, так і від солярію, – ред.) підвищується ймовірність генетичних порушень в меланоцитах (клітинах, які виробляють пігмент для захисту шкіри, – ред.), що може привести до утворення пухлини. Особливо небезпечний ультрафіолет для людей зі світлою шкірою, схильної до сонячних опіків. Для людей з більш темною шкірою ризик трохи нижче, проте він є», – пояснив лікар.

Для профілактики раку шкіри, онколог радить не підставляти незахищену шкіру під прямі промені.

«На пляжі використовуємо спеціальні сонцезахисні креми. Регулярно проходимо огляди у дерматоонколога з використанням дерматоскопії (бажано комп’ютерної з високою роздільною здатністю). На початку свого розвитку меланома зазвичай швидко і повністю виліковується за допомогою невеликого хірургічного втручання», – додав клінічний онколог.

Раніше ми писали, чи може родимка або пляма на шкірі вказувати на меланому.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал https://t.me/readrap.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook