Безкоштовних інсулінів для діабетиків в Україні поменшає

В Україні з 15 липня на 29 препаратів інсуліну повертається доплата. Як і до війни вона складає 15% від роздрібної вартості препарату.

Про це повідомляє НСЗУ на офіційному сайті.

12 липня 2022 Уряд прийняв постанову №780  “Про внесення зміни до Порядку реімбурсації лікарських засобів”. Постанова змінює Порядок реімбурсації лікарських засобів, встановлений на початку війни. Доплата за деякі препарати інсуліну, відпущені за електронним рецептом, повертається.

Відтак з 15 липня 2022 року на 29 препаратів інсуліну повертається незначна доплата. Як і до війни вона складає 15% від роздрібної вартості препарату. Повністю безоплатними залишаються  47 препаратів. Всі ці препарати пацієнти зможуть отримати за електронним або, якщо лікар не має доступу до ЕСОЗ, паперовим рецептом.

Нагадаємо, що на початку війни Уряд оперативно ухвалив зміни до Порядку реімбурсації лікарських засобів, тим самим скасував доплату на всі інсуліни. Цей крок дозволив у важкий час підтримати пацієнтів, які потребували безперешкодного і безперервного доступу до життєво важливих ліків. Уряд забезпечив доступ пацієнтів до інсулінів у надзвичайній ситуації.

Раніше у НСЗУ повідомили, скільки аптек відпускають інсуліни та в якому регіоні зараз найбільший попит на ці ліки.

Будьте в курсі всіх останніх новин у сфері медицини та фармації. Підписуйтесь на наш Telegram-канал.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook