Мобільні виїзні аптеки вже скоро запрацюють на Харківщині

2 мобільні виїзні аптеки вже за місяць запрацюють на Харківщині.

Про це повідомив Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

Наразі фіналізуються маршрути, щоб охопити села, в яких взагалі немає аптек, та громади, де найменший відсоток людей, які отримали рецепт на медикаменти в межах програми «Доступні ліки», але так і не змогли скористатися ним.

«Доступні ліки» — урядова програма, яка дозволяє українцям із хронічними захворюваннями отримати 492 медичних препарати безоплатно або з частковою доплатою.

Це лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, цукрового діабету І і II типів, нецукрового діабету, хвороби Паркінсона, розладів поведінки і психіки, епілепсії, а також для забезпечення пацієнтів лікарськими засобами у посттрансплантаційному періоді та для лікування болю та надання паліативної допомоги.

Бюджет програми на 2023 рік складає 4,7 млрд грн. Для того, щоб скористатися нею, потрібно звернутись до лікаря і отримати електронний рецепт. Однак, якщо поруч немає аптеки, то взяти виписані ліки просто ніде.

Особливо актуальною ця проблема є в сільській місцевості.

“Тому зараз активно працюємо над цим питанням. Вже з’явилась можливість запуску мобільних аптек в селах, водночас зменшені ліцензійні вимоги до площі аптек, які в них розташовані, дозволено відпускати лікарські засоби через працівників фельдшерських пунктів”, – повідомив Віктор Ляшко.


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook