Вчені виявили ще одну ранню ознаку хвороби Альцгеймера

Ранньою ознакою розвитку хвороби Альцгеймера виявилася апатія.

Хвороба Альцгеймера – найпоширеніша форма деменції, коли порушуються процеси у мозку. Хвороба зазвичай вражає людей старшого віку.

Результати дослідження опубліковані в журналі JAMA.

Апатія – це стан, коли людина відчуває байдужість до подій та навколишнього середовища, а також втрачає інтерес до звичайних речей. Дослідження показало, що апатія може бути пов’язана з розвитком хвороби Альцгеймера.

Дослідження проводили протягом 10 років серед 200 людей віком від 63 до 90 років. Учасники були розділені на три групи: з нормальним ризиком, середнім ризиком та високим ризиком розвитку Альцгеймера. У підсумку виявилося, що люди з високим ризиком були в два рази більш схильні до апатії, ніж ті, хто мав нормальний ризик.

Дослідження також показало, що апатія може бути більш точним показником ризику розвитку хвороби Альцгеймера, ніж депресія.

«Ми виявили, що літні люди, які страждають на апатію,  мають більший ризик, що у них з часом розвинеться хвороба Альцгеймера», — сказав автор дослідження Антоніо Тейшейра.

Хоча дослідження не дозволяє зробити висновки про те, що апатія завжди призводить до розвитку хвороби Альцгеймера, вона може бути корисним інструментом для попередження цієї хвороби. Науковці планують продовжувати дослідження для з’ясування зв’язку між апатією та розвитком хвороби Альцгеймера.

Джерело: WebMD


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook