Категорії
Цікавий світ

У відпустку до Одещини? Саме так!

Ще літо, ще є час подумати про відпустку. За кордоном на українців цього року не дуже чекають, тож доведеться обирати вітчизняні курорти. До речі, чому «доведеться»? Україна має чим похизуватися, тож сумувати не варто. Мрієте про море? Жодних проблем, гайда на Одещину – тут, окрім самої Одеси, є безліч мальовничих сіл та містечок на будь-який смак та гаманець!

Через брак інформації відпочинок на Одещині може здаватися занадто дорогим. Курорти Чорноморського узбережжя мають репутацію «недоVIP» – ціни суттєво завищені, а якість послуг, що пропонуються, на жаль, далеко не завжди відповідає їхній вартості. Але насправді, якщо проїхати вздовж узбережжя Одеської області, можна легко позбутися звичних стереотипів. Нічні клуби просто неба, пляжі з відзнакою «Блакитний прапор», неймовірно красиві та майже безлюдні ландшафти, наметові містечка і ресторани на воді – на Одещині є все! Тож розберемо плюси та мінуси відпочинку на Чорному морі, а куди поїхати – вирішуйте самі!

Южне

Перша зупинка – біля Одеси в селищі Южне, на кордоні з Миколаївською областю. Офіційні путівники кажуть, що відвідувачі курорту – переважно сімейні пари з малюками, прихильники спокійного відпочинку. Тож якщо ви з дитиною – придивіться до Южного! Це невелике містечко можна обійти за один день: його площа 10 км², тут проживають лише 33 тис. місцевих. Пляжі піщані, майже безмежні – тримати дистанцію між відпочивальниками не важко. Але щоб діставатися моря за 2 хвилини, доведеться сплатити близько 700 грн на добу. За такі гроші у вас буде чудовий номер з видом на море, холодильник, ТБ, Wi-Fі та спільний із сусідами санвузол. Номер за більш ніж 1000 гривень матиме всі можливі зручності, але вже персонально ваші! Містечко затишне, зелене, вночі будівлі та кораблі особливим чином підсвічуються – це дуже романтично. Вода в морі надзвичайно чиста. Можна зупинятися, не пожалкуєте!

Фонтанка

Трохи південніше починається пляжна смуга курортного селища Фонтанка. Ця місцевість розтягнулася вздовж узбережжя на 2,5 км. Курортна зона викликає доволі суперечливі враження – одні відпочивальники нарікають на глиняні ґрунти, зсуви з урвищ на березі біля моря, велику кількість каміння і (wow!) туристів. А інші із захопленням радять їхати у Фонтанку. Щоб скласти власне враження про відпочинок на цьому курорті, варто винайняти тут квартиру. Це зручно зробити за допомогою сервісу www.Doba.ua. Зрозуміло, що чимдалі від морського узбережжя, тим дешевше коштуватиме житло. Ціни стартують від 400 грн за добу, але ж за чотирьох гостей! Унікальне повітря – результат поєднання моря і степу, корисне для органів дихання, серцево-судинної і нервової систем. Тож завдяки особливим природним умовам кожен турист має можливість відпочити у Фонтанці з користю для здоров’я. До речі, тут є і розваги – на території села побудовано найбільший в Україні торгово-розважальний центр «Рів’єра», з боулінгом, більярдом, картингом та кінотеатром.

Відпочинок у Крижанівці

Ще південніше розташована Крижанівка – лише вона відділяє нас від обласного центру. Це село, де можна винайняти квартиру біля моря та відпочити на березі Одеської затоки з найменшою кількістю сусідів! Туристи найчастіше зупиняються тут у приватних будинках місцевих мешканців або винаймають номери в мініготелях. Відпочинок у Крижанівці сподобається тим, хто хоче лише купатися в морі та засмагати на пляжі. Особливих розваг ні для дорослих, ні для дітей на цьому курорті немає. Навіть заради традиційних чорноморських мідій доведеться їхати до Одеси. Звісно, якщо ви самі не назбираєте та не приготуєте їх.

Чорноморськ (Іллічівськ)

Про Одесу пишуть або книгу, або нічого, тож оминаємо обласний центр та їдемо далі, наступний пункт – Чорноморськ. Це ще одне місто, пляжі якого нагороджені відзнакою «Блакитний прапор». Пляжна зона добре облаштована – є кабінки для переодягання, душові, громадські вбиральні, шезлонги та парасольки напрокат. Чорноморськ – затишне місто. Тут багато зелені, чиста, доглянута набережна, уздовж пляжів чого тільки немає – дитячі, спортивні та волейбольні майданчики, тенісні корти, літні кафе і ресторани, пункти прокату скутерів і водних велосипедів. На пляжі можна замовити прогулянки на яхтах і катамаранах, клуб любителів дайвінгу пропонує занурення з аквалангом під наглядом інструктора. Великий порт міста відділений від зон відпочинку, тож вода у морі чиста. Готелів у Чорноморську чимало – шукайте та бронюйте на www.booking.com/city/ua/chornomorsk. Зазвичай комфортний номер на двох поблизу моря можна винайняти від 800 грн за ніч. Якщо вам не шкода 1000-1500 грн за добу, житимете у мініготелі з територією, що потопає у квітах. Справжній едем, варто лише добре пошукати та вчасно забронювати! Ті, хто сумуватиме за принадами Одеси, можуть доволі легко навідатися до перлини біля моря: 30 кілометрів – не відстань!

Грибівка та Санжійка

А ми знову їдемо на південь, до двох мальовничих сіл Овідіопольського району – Санжійки та Грибівки. У першому – піщаний пляж, маяк (ніби створений для фото!) та обмаль відпочивальників. До речі, за невелику плату на маяк можна піднятися й оглянути курорт зверху. Розваг тут шукати не варто, туристи, які відпочивають у Санжійці, надають перевагу проживанню в наметах.

За більш гучним відпочинком слід їхати до Грибівки – тут дискотеки до ранку і на пляжах не завжди вистачає місця. Проте можна поплавати з маскою – у воді багато черепашок і дрібних рибок. Не Єгипет, але цікаво. Для малечі працює невеликий луна-парк. Але… ціни на проживання майже такі, як в Одесі – на першій лінії номер на двох, дешевший за 2000 грн, знайти складно. Допоможуть власники приватних осель, вони пропонують квартири удвічі або втричі доступніші.

Білгород-Дністровський

Далі наш маршрут пролягає до Білгорода-Дністровського. Туристів сюди приваб­лює Акерманська фортеця, руїни античного міста Тіра, приголомшливі види та напівпорожні пляжі. Розваг тут небагато, але є приємний бонус – вранці біля води можна зустріти маленьких крабиків. Зазвичай сюди їдуть подивитись історичні цікавинки та надовго не зупиняються.

Кароліно-Бугаз чи Затока?

За шоколадною засмагою варто їхати до Кароліно-Бугаза. Тобто можна й не їхати – з одного боку, це практично Грибівка, а з другого – Затока. Тож до Кароліно-Бугаза можна дістатися пішки з обох боків. Тут варто оселятися туристам, яким подобається Затока, але не подобається галас та кількість людей на пляжі. Середня вартість житла – до 1000 грн. Взагалі Бугаз є частиною великої Затоки, що простяглась уздовж берегової лінії на 20 км. Умовно Затоку ділять на кілька районів: Центральний, Лиманський, Сонячний, Кароліно-Бугаз і Будакську косу. Уздовж усієї коси в невеликих магазинчиках можна придбати будь-які продукти та пляжну амуніцію. Розважальна інфраструктура теж тішить: різних кафе, барів, дискотек і атракціонів для дітей на березі безліч. Найбільш розвинена інфраструктура в Центральному та Лиманському районі. Тут завжди шумно, багатолюдно і дорого – номер на двох коштуватиме від 1300 грн. Звісно, на першій лінії. Якщо ж ви потребуєте тихого і відокремленого відпочинку – розгляньте пропозиції саме в районі Кароліно-Бугаза або Будацької коси, подалі від центру Затоки. Важливо: обираючи для відпочинку Затоку, не забудьте про репелент, оскільки комарі тут нещадні!

Сергіївка

Далі на південь розташоване селище Сергіївка. Воно не гуде музикою, але повністю виправдовує статус морського курорту. Вода прозора, пляжі широкі й тихі, повітря чисте. На ринку рибалки продають щойно виловлені креветки та мідії. А ще, гуляючи узбережжям, не дивуйтесь, якщо зустрінете нудистів – вони обожнюють це місце. Але не лише вони – лікувальні грязі місцевого Шаболатського лиману корисні для лікування захворювань шкіри та суглобів. До санаторію їхати не обов’язково, можна заселитися в один з місцевих приватних будинків, а лікування замовити в санаторії.

Відпочинок у Курортному, Лебедівці та Катранці

Зовсім поруч є ще три села для відпочинку. Перше, Курортне, розташоване біля Шаболатського лиману. Проживання та харчування тут недорогі, переважно через те, що курорт новий і маловідомий. У сусідній Лебедівці з білосніжним пляжем межує дубовий ліс, а трішки вглиб – сосновий, уявляєте? Якщо гуляти вздовж берега, можна натрапити на поклади блакитної глини (і набрати торбу із собою, чи не так дівчата?), подихати випарами лиману. Але на пляжах, на жаль, все максимально аскетичне… Шанувальникам кемпінгів тут точно сподобається – одразу за базою «Хвиля» можна жити в наметах безкоштовно, а трохи подалі, в лісі, розташувався облаштований кемпінг, у якому за певну суму можна зупинитися. Третє село, Катранка, сховалося між двома озерами. Сюди їдуть на бальнеогрязевий курорт, оскільки лиман Шагани відомий своїми цілющими властивостями. На курорті ще відчувається відгомін радянських часів – бази відпочинку зазнали хіба що косметичного ремонту, банкоматів немає, Wi-Fi доведеться добре пошукати. Але неймовірна природа перемагає всі негаразди – можна засмагати біля моря, гуляти вздовж лиману і рибалити в озерах. Та й коштує такий відпочинок небагато – за 500 грн на добу можна винайняти люкс.

Вишенька на торті – Вилкове!

Місце на воді в дельті Дунаю кілька століть тому уподобали старовіри. Вони заснували тут місто, а їхні нащадки живуть на цій землі і сьогодні. Вулиці Вилкового не потребують асфальту, це – канали, якими плавають катери та човни. Особливі, з піднятим носом і високою задньою частиною, майже як у Венеції. У будинках пахне яблуками, медом і вином. А ось купатися тут не варто – течія Дунаю занадто сильна. Тому туристи зазвичай не залишаються у Вилковому надовго, хоча місцеві охоче здають житло відпочивальникам – море кличе!

Отже, отримати неймовірне задоволення від відпустки на рідній землі не складно. Головне – бажання відкривати для себе нову та надзвичайно цікаву Україну!