Категорії
Аптечна справа

Свято наближається

Новий рік уже на носі. Як його найкраще зустріти? Як провести корпоратив?

Як організувати роботу колективу у свята? У цій статті ви знайдете план підготовки до Нового року, а також цікаві ідеї, як мотивувати підлеглих продуктивно працювати у свята і, що важливо, як творчо підійти до організації цих свят у себе в аптеці.

Щоб свято вдалося, потрібно заздалегідь усе спланувати, розписати план підготовки до свята. Щоб нічого не забути напередодні Нового року.

Разом з колективом подумати, яке свято хочеться влаштувати, у якому стилі, де? Провести опитування свого колективу, зібрати всі думки, почути кожного. Якщо у колективі є хороший організатор і комунікатор, щоб підняти його азарт і мотивацію, можна доручити організацію корпоративу аптеки саме йому.

Новорічне паті можна влаштувати як у приміщенні аптеки після робочого дня (так роблять більшість колективів), так і обрати інше місце, наприклад, ресторан, квартиру, боулінг тощо. Однак найголовніше – це продумати саму атмосферу свята. Внести в неї ноти загадковості й сюрпризів. Можна організувати безліч конкурсів чи наготувати багато смачних салатів, але обов’язково заплануйте щось таке, що запам’ятається вашим колегам надовго.

Родзинкою свята може стати:

• нагородження кожного працівника грамотою особисто від вас, присвоєння кожному працівнику звання «Най­уважніший працівник року», «Найнаполегливіший фармацевт», «Серце аптеки» та ін. Можна підійти дуже серйозно до нагороджень, а можна з гумором і легкістю, усе залежить від вашого стилю керівництва. Хоча саме в Новий рік можна дозволити собі підійти нестандартно до відзначення своїх співробітників;

• лотерея з подарунків, які символізуватимуть майбутні досягнення кожного в прийдешньому році. Потрібно придбати різноманітні ново­річні іграшки у вигляді будинку, авто, цукерок тощо, скласти все в червоний мішок і під час свята організувати лотерею: хто який подарунок витягне – те й отримає в наступному році;

• гадання між колегами: кожен пише на листочку цікаве побажання, кладе його в загальну посудину, а потім колеги наосліп обирають собі послання, відкривають і читають;

• фотосесія в різних образах;

• караоке;

• обмін подарунками між колегами (для прикладу, написати імена та прізвища працівників на листівках і скласти їх у коробочку, з якої кожен десь за тиждень до свята витягає ім’я особи, якій даруватиме подарунок, але нікому не розголошуючи інформації – такий собі сюрприз. Можна навіть окреслити ціну подарунків, щоб вони всі були в одній ціновій категорії).

Важливо також продумати декорування аптеки на свята. До цього пункту теж можна підійти з душею:

• організувати конкурс на найкращу сніжинку між працівниками аптеки;

• можна прикрасити аптеку дитячими малюнками на новорічну тематику, заохочуючи відвідувачів та їхніх діток;

• у службових приміщеннях можна розмістити веселі зимові фото працівників і їхніх родин, адже Новий рік та Різдво – це сімейні свята;

• можна організувати конкурс між фармацевтами, хто найкраще і найкреативніше прикрасить своє робоче місце.

Завідуючій також заздалегідь потрібно продумати графік роботи фармацевтів на свята. Його варто складати так, щоб кожен працівник мав змогу і посвяткувати, і в певні дні вийти на зміну. Графік складається, обговорюється і затверджується.

Важливо паралельно з планом святкування мати ще й план і завдання для кожного працівника в період новорічних свят. Завідуючій у цей час необхідно вдало поєднати дві важливі справи – і організувати святковий настрій колективу, і підтримати трудову дисципліну на високому рівні.

Усі ми знаємо такий вислів: як Новий рік зустрінеш – так його і проведеш. Він стосується й роботи аптеки. Важливо підвести підсумки діяльності аптеки за рік, відзначити всі досягнення роботи колективу і продумати цілі, план заходів на майбутній період. Тому я рекомендую завідуючій провести таку «ревізію» власної роботи та кожного учасника своєї команди за допомогою коучингового інструменту Колесо Балансу Успішності Аптеки.

Перший крок – виокремити всі сфери, важливі для успішності аптеки. Це може бути 6–8 напрямів: фінансовий результат, колектив аптеки, фармпорядок, відносини в аптеці, відносини з іншими колегами, касова дисципліна, товар, маркетинг тощо. Намалювати коло і розписати на ньому всі зазначені вами сфери.

Другий крок – визначити терміни, на коли ви ставитимете для себе цілі щодо кожного напряму. Тобто строк досягнення цілей, наприклад, один рік.

Третій крок – описати для себе в кожному секторі досягнення на десятку – це найкращий результат у тому чи іншому напрямі, якого ви хочете досягти за певний час. Щоб описати свої десятки, дайте відповіді для себе на такі питання: «Що було б найкращим результатом у цій сфері?», «Якби все було можливо, чого я як керівник аптеки могла б досягти в цьому секторі?». Основне правило якісної десятки – це формулювання її за формулою «ЯК»: якісно-кількісні показники кожного напряму. Тобто ви повинні описати свої результати за якісним (який?) і кількісним (скільки?) критеріями.

Четвертий крок – оцініть по 10-бальній шкалі, на якому рівні ви зараз знаходитеся щодо кожного напряму діяльності аптеки. Така самооцінка власних досягнень і результатів підвищує усвідомленість своєї роботи й дозволяє побачити повну картину своєї діяльності. Охопити все і зупинитися детально на кожному напрямі.

П’ятий крок – тепер за нашою шкалою опишіть кожен крок, щоб досягти десятки в усіх вибраних сферах, які дії потрібно виконувати, щоб рухатися на одну, дві, три поділки і так до десятки.

Шостий крок – виберіть дві сфери, які стануть пріоритетними у вашій управлінській діяльності в наступному році, у які ви інвестуватимете максимум своїх зусиль, енергії та часу. Оберіть саме ті дві сфери, результати в яких автоматично піднімуть успішність вашої аптеки в цілому.


Коли ви закінчите роботу з Колесом Балансу Успішності Аптеки, ви отримаєте чіткий план дій, що потрібно зробити, ким і коли, щоб досягти запланованого результату.

Тому важливим пунктом новорічного плану буде проведення робочого зібрання, на якому ви зможете поділитися зі своїми співробітниками цілями та планами на наступний рік.

Саме чіткі завдання і зрозумілі цілі найкраще мотивують співробітників до ефективної роботи, навіть під час свят.

Тож підсумуємо, що варто врахувати завідуючій аптекою для найкращої організації роботи аптеки під час новорічно-різдвяних свят:

• разом з колективом аптеки спланувати новорічне свято;

• підготувати «родзинки» корпоративу, які запам’ятаються на весь рік кожному співробітнику;

• оригінально організувати в команді оздоблення аптеки святковими прикрасами;

• продумати, обговорити й узгодити графік роботи колективу у святкові дні;

• збалансувати святковий настрій плануванням результатів діяльності аптеки за кожною виокремленою сферою Колеса Балансу Успішності Аптеки. Провести робоче зібрання всього колективу, на якому розповісти про цілі та завдання на наступний рік для кожного працівника.

Ось такі кроки до вдалого свята має зробити керівник аптеки.

І остання ідея – ці пунктики можна розписати детальніше у двадцять-тридцять підпунктів і створити з них адвент-календар для себе та своєї команди, розмістити його на видному місці, щоб у вас завжди була можливість згадати про намічені цілі та плани.

Яскравих вам свят і найкращих результатів у новому 2018 році!

Олеся Слободянюк,
коуч,
член Міжнародної асоціації коучів та тренерів IPACT;
провізор з шестирічним досвідом в управлінні філіалом аптечної мережі

Від РАП

РАП - https://www.rap.in.ua/