Лікарі пояснили, чому деяким людям потрібно відмовитися від кави

Кава має безліч переваг. Цей напій заряджає енергією та підвищує ефективність, допомагає знизити ризик хронічних захворювань, навіть допомагає при схудненні. Проте лікарі попереджають: занадто велика кількість кави може нашкодити організму.

Як повідомляє видання Eat this, лікарі рекомендують, наприклад, у дорослому віці не перевищувати норму споживання кофеїну до 400 міліграмів на день (5 чашок).

Коли потрібно відмовитись від кави?

Лікарі радять відмовитися від цього напою у декількох випадках.

  1. Якщо у вас високий кров’яний тиск. Кофеїн, який міститься у каві спричиняє підвищення кров’яного тиску, тому якщо у вас і без кави гіпертонія, то краще утриматись від вживання цього напою.
  2. При кислотному рефлюксі/ГЕРХ. Кофеїн може викликати симптоми кислотного рефлюксу – це коли розслабляється нижній сфінктер стравоходу і туди потрапляє шлункова кислота. Проте не лише кава, але й чай та газовані напої, які мають у складі кофеїн можуть викликати таке захворювання або ж ускладнити його.
  3. Якщо ви погано спите. Кава посилює безсоння, а також викликає порушення сну, якщо ви випили її за 6 або менше годин до сну. Якщо ви не можете повністю відмовитись від кави, але хочете мати здоровий сон – спробуйте пити цей напій зранку та скоротіть порції.
  4. При тривожному розладі. Якщо у вас є схильність до тривожності, то вживання великої кількості кави може викликати посилення симптомів тривожності, а саме: прискорити серцебиття, викликати тремтіння, головні болі та безсоння. Люди, які мають такий розлад найбільш чутливі до негативного впливу кофеїну.
  5. Якщо у вас зворотний ефект від кави. Коли ви відчуваєте головний біль, зниження енергії та уваги, пригнічений настрій та сонливість після кави, то вам рекомендовано відмовитись від цього напою. Адже ці симптоми можуть негативно вплинути на якість вашого повсякденного життя, будуть заважати при виконанні робочих завдань та пригнічувати.
  6. Якщо ви помітили, що набираєте вагу. Після чашки кави вас неодмінно з’явиться відчуття ситості. І дуже часто через це відчуття ви можете пропустити прийом їжі. Але коли відчуття ситості зникає, шлунок порожній і голодний, часто це змушує багатьох переїдати під час наступного прийому їжі.

Джерело: 24 канал


Гарна стаття, чи не так? Поділіться з друзями!

Facebook