Категорії
Препарати Топ

Знову спина…

Біль у спині – одна з найпоширеніших проблем сьогодення, яка має не тільки медичний, соціальний, але й економічний аспект. Больовий синдром знижує працездатність людини та погіршує якість життя. Швидке й ефективне позбавлення болю – одне із завдань, які вирішує сучасна фармакологія.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від 60 % до 70 % людей у розвинених країнах хоча б зрідка відчувають біль у спині [1]. У дітей та підлітків ця проблема трапляється значно рідше, проте й у віковій групі до 18 років захворюваність постійно зростає [2–4]. Найчастіше на біль у спині скаржаться працездатні особи віком від 35 до 55 років [5].

Статистичні показники та негативні наслідки спинного болю найкраще вивчені у США. Підраховано, що протягом року країна втрачає 264 мільйони робочих днів [6]. Це означає, що кожен американець у середньому пропускає 2 робочі дні на рік через біль у спині. В Україні таких підрахунків не ведуть, але в нашій країні ситуація точно не краща. Больові відчуття у спині – друга за частотою причина тимчасової втрати працездатності після гострих респіраторних захворювань (ГРЗ).

Основні причини болю в спині

Головними джерелами болю у спині є суглобові капсули, зв’язки та фасції, м’язи, міжхребцеві диски, хребці, нервові корінці, тверда мозкова оболонка та спинномозкові вузли. Найчастіше причиною симптому є такі захворювання:

• дегенеративні зміни у хребті;
• патології міжхребцевих дисків;
• спондильоз;
• міофасціальні болі;
• остеопороз;
• фіброміалгії;
• стенози хребтового каналу;
• інші причини.

Лікування вищезгаданих захворювань здебільшого симптоматичне та зводиться до усунення больового синдрому. Насамперед це досягається прийомом знеболювальних засобів, де центральне місце посідають нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП).

Механізм дії НПЗП

НПЗП – широка група лікарських засобів, що забезпечують знеболювальний, протизапальний та жаро­знижувальний (антипіретичний) ефекти [7]. Механізм дії НПЗП зводиться до пригнічення активності ферменту циклооксигенази (ЦОГ). Остання бере участь у синтезі простагландинів, що виступають медіаторами запальних процесів. Отже, блокування ЦОГ під час больового синдрому зменшує рівень простагландинів, чим і досягається знеболювальний та протизапальний ефекти.

Варто зазначити, що не всі НПЗП діють однаково. Наразі відомо про два підвиди ЦОГ – ЦОГ-1 та ЦОГ-2. Більшість НПЗП належать до неселективних. Такі препарати пригнічують одразу ЦОГ-1 та ЦОГ-2. Встановлено, що, окрім знеболювального та протизапального ефектів, неселективні НПЗП також сприяють розвитку побічних явищ, зокрема появі різних гастропатій – ерозій та виразки шлунку [8]. Такий побічний ефект, головним чином, пов’язаний із пригнічення ЦОГ-1.

Селективні НПЗП пригнічують переважно ЦОГ-2, що суттєво знижує вірогідність розвитку гастропатій на тлі прийому таких препаратів [8]. Одним із селективних НПЗП є німесулід, який широко використовується в лікуванні болю різного генезису, зокрема й спинного.

Найз® – курс на знеболення

Найз® – це німесулід виробництва Dr. Reddy’s Laboratories Ltd (Індія). Препарат має виражену протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Одна з найбільших переваг препарату Найз® (німесулід) – швидке всмоктування активної речовини в шлунково-кишковому тракті. Вже через 30 хвилин після прийому препарату досягається 25-80 % від максимальної концентрації. При цьому в деяких дослідженнях йдеться, що Найз® діє ще швидше – вже протягом 15-20 хвилин після прийому [9].

У терапевтичних концентраціях німесулід пригнічує 88 % активності ЦОГ-2 та 45 % активності ЦОГ-1. Така вибіркова інгібуюча дія препарату суттєво знижує ризик розвитку ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту, порівняно з неселективними НПЗП.

Окрім селективного пригнічення ЦОГ-2, Найз® знижує продукцію таких прозапальних цитокінів, як фактор некрозу пухлин альфа (TNF-α) та інтерлейкін-6 (IL-6). Останні стимулюють синтез білків гострої фази запального процесу та активність прозапальних клітин, наприклад, нейтрофілів та макрофагів [10; 11].

За даними порівняльних аналізів, німесулід має кращу переносимість, порівняно з препаратами диклофенаку. При цьому ефективність німесуліду можна вважати зіставною з диклофенаком [12; 13]. Завдяки вираженій знеболювальній та протизапальній дії препарат Найз® використовують під час болю в спині різного генезису, зокрема і в післяопераційний період, у разі травм, люмбоішіалгії, артралгії тощо [14].

Ефективне усунення спинного болю досягається курсовим прийомом знеболювальних препаратів протягом 5-10 днів. Препарат Найз® якнайкраще підходить у таких випадках, адже його можна приймати протягом 15 діб [14]. Німесулід дає змогу пацієнтові легко перенести загострення, що пов’язані з больовим синдромом. При цьому людина зберігає працездатність та ясність розуму, що важливо для підтримання високої якості життя.

1. Офіційний сайт ВООЗ https://www.who.int/medicines/areas/priority_medicines/Ch6_24LBP.pdf.
2. Taimela S, Kujala UM, Salminen JJ & Viljanen T. The prevalence of low back pain among children and adolescents: a nationwide, cohort-based questionnaire survey in Finland. Spine, 1997, 22: 1132–1136.
3. Balague F, Troussier B & Salminen JJ. Non-specific low back pain in children and adolescents: risk factors. Eur Spine J, 1999, 8: 429–438.
4. Hoy D, Brooks P, Blyth F, Buchbinder R. The Epidemiology of low back pain. Best Pract Res Clin Rheumatol. 2010 Dec;24(6):769-81.
5. Andersson GBJ. The Epidemiology of Spinal Disorders. In Frymoyer JW (ed.) The Adult Spine: Principles and Practice. Philadelphia, Lippincott-Raven, 1997, pp. 93–141.
6. The Hidden Impact of Musculoskeletal Disorders on Americans, United State Bone and Joint Initiative, 2018.
7. Buer JK. Origins and impact of the term ‘NSAID’. Inflammopharmacology. 2014 Oct;22(5):263-7.
8. Day RO, Graham GG (2004). “The Vascular Effects of COX-2 selective inhibitors”. Australian Prescriber. 27 (6): 142–145.
9. 3D-еффект препарата Найз®: как особенности фармакокинетики помогают справляться с острой болью. Фармацевт Практик 03, 2017.
10. Dapino P, Ottonello L, Dallegri F. The anti-inflammatory drug nimesulide inhibits neutrophil adherence to and migration across monolayers of cytokine-activated endothelial cells. Respiration. 1994;61(6):336-41.
11. Brandt C, Pedersen BK (2010). “The role of exercise-induced myokines in muscle homeostasis and the defense against chronic diseases”. Journal of Biomedicine & Biotechnology. 2010: 520258.
12. Wober W, Rahlfs VW, Büchl N, Grässle A, Macciocchi A. Comparative efficacy and safety of the non-steroidal anti-inflammatory drugs nimesulide and diclofenac in patients with acute subdeltoid bursitis and bicipital tendinitis. Int J Clin Pract. 1998 Apr-May;52(3):169-75.
13. Wober W. Comparative efficacy and safety of nimesulide and diclofenac in patients with acute shoulder, and a meta-analysis of controlled studies with nimesulide. Rheumatology (Oxford). 1999 May;38 Suppl 1:33-8.
14. Інструкція до препарату Найз®.

Категорії
Препарати Топ

КЕТОРОЛ ЕКСПРЕС – технологія швидкого знеболення

Зняти біль якомога швидше – бажання кожного, хто відчуває цей неприємний симптом. Зубний, головний чи спинний біль буває нестерпним, що суттєво погіршує якість життя людини. Сучасні фармакологічні можливості знеболення дають змогу майже миттєво подолати больовий синдром. Компанія Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. представляє інноваційний препарат, який знеболює вже на перших хвилинах після прийому. Розповідаємо, як це працює.

Біль – захист та кара

Людина б не вижила, якби не відчувала болю. Як не дивно, але саме біль захищає організм від надмірного пошкодження тканин та органів. Це захисний механізм, який через мільйони років еволюції дійшов і до наших днів. Якби не больові рецептори, ми щоразу зазнавали б сильних опіків під час контакту з розпеченою пательнею. Особливо такий захисний механізм актуальний для маленьких дітей, які «навпомацки» пізнають світ.

Та біль – це не лише захист, а й страждання. Майже кожен з нас стикався з нестерпним зубним, спинним або головним болем. Мільйони людей живуть із хронічними хворобами хребта, суглобів та м’язів, і майже щоденно відчувають цей симптом.

Лікарі зазначають, що терпіти біль неможна, його варто усунути якомога швидше. Інакше через значний викид адреналіну людина ризикує отримати ускладнення, зокрема з боку серцево-судинної системи. До того ж тривалий нестерпний біль негативно впливає і на психічне здоров’я. В такому стані людина позбавлена можливості нормально функціонувати та ясно мислити.

Знешкодити посередників

Для купірування болю найчастіше використовують нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Це широкий клас лікарських засобів, який має протизапальні, знеболювальні та жарознижувальні ефекти [1].

Механізм дії НПЗП пов’язаний із пригніченням активності ферменту циклооксигенази (ЦОГ). Своєю чергою ЦОГ бере участь у перетворенні арахідонової кислоти на простагландини. Останні виступають посередниками (медіаторами) запального процесу. Таким чином, блокуючи посередників, НПЗП чинить знеболювальну дію.

Важливою властивістю НПЗП, на яку варто звернути увагу, – є час, за який у крові досягається максимальна концентрація діючої речовини (це максимальний знеболювальний ефект препарату). Таблетовані форми лікарських засобів спочатку проходять через шлунково-кишковий тракт, і після цього – всмоктуються в кров. Для більшості НПЗП максимальна концентрація діючої речовини досягається через 40-60 хвилин після прийому. Інколи, у разі сильного болю – це дуже довго.

«Кеторол Експрес» – 10 хвилин на знеболення

З огляду на потреби пацієнтів, які прагнуть якнайшвидше подолати біль, компанія Dr. Reddy’s Laboratories Ltd. розробила інноваційний препарат «Кеторол Експрес», який здатний зменшити больові відчуття вже через 10 хвилин після прийому [2].

Діючою речовиною «Кеторол Експрес» є кеторолак – НПЗП, знеболювальна дія якого співставна з опіоїдом морфіном. Та на відміну від останнього, кеторолак не впливає на опіатні рецептори, а отже, не викликає звикання, не пригнічує дихання та не чинить седативної дії [2].

Якщо максимальний знеболювальний ефект від прийому таблетованого кеторолаку настає через 50 хвилин, то у випадку з «Кеторол Експрес» – це лише 10 хвилин. Секрет «Кеторолу Експрес» криється у запатентованій технології виготовлення, завдяки якій таблетка повністю розкладається у ротовій порожнині протягом 30 секунд [3]. Вже через 10 хвилин концентрація діючої речовини в крові сягає рівня, достатнього для надійного знеболення.

Без води та гіркого присмаку

Швидкість – не єдина перевага препарату «Кеторол Експрес». Надшвидка дисперсія лікарського засобу в ротовій порожнині дає змогу обійтися пацієнту без води. Це особливо зручно під час подорожей або ж у випадку нічних больових нападів.

«Кеторол Експрес» не впливає на продукцію слини у ротовій порожнині, а також може бути використаний пацієнтами з порушеннями ковтання, поведінковими і неврологічними розладами [2].

На відміну від інших знеболювальних препаратів, «Кеторол Експрес» позбавлений гіркого присмаку. Допоміжною речовиною препарату є м’ятний ароматизатор, що надає приємного смаку під час використання [2].

Описані властивості «Кеторолу Експрес» дають змогу пацієнтові прийняти препарат одразу в аптеці, якщо йдеться про нестерпний біль, який потребує негайного усунення.

«Кеторол Експрес» – сучасне вирішення проблеми гострого болю.

1. Buer JK. Origins and impact of the term ‘NSAID’. Inflammopharmacology. 2014 Oct;22(5):263-7.
2. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Кеторол Експрес.
3. Патентна публікація WO 2018/ 197932 Al. PHARMACEUTICAL COMPOSITIONS OF KETOROLAC. Applicant: DR. REDDY’S LABORATORIES LTD. Доступ за посиланням: https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2018197932.

Категорії
Препарати Топ

Becutan Kids Vits – про дитячий імунітет з перших вуст!

Вітаю, я Арчі! Я можу допомогти вашому малюкові підвищити імунний захист природним шляхом. Ви, мабуть, замислилися, що я таке? Через мій образ відомий європейський виробник – фармацевтична компанія «Алкалоїд АД Скоп’є» – хоче донести до вас інформацію про склад дієтичної добавки Becutan Kids Vits Мультиімуно («Бекутан Мультиімуно»), що містить основні імунотропні вітаміни та мікроелементи, а також Lactobacillus rhamnosus GG, найбільш вивчену лактобактерію за останні 30 років. Як саме ці активні компоненти впливають на імунну систему дитини, і чому їхній прийом доцільний також під час розладів ШКТ? Зараз усе поясню!

«А чому, Арчі, ти такий зелений?» – спитаєте ви. Тому що вміст саше «Бекутан Мульти­імуно» складається з природних для організму речовин, є лише підсолоджувач та аромат апельсину, аби дитинці було смачно. До речі, завдяки грамотно підібраному складу та високому профілю безпеки цей комплекс можна приймати малюкам від 1 року.

«А що це на тобі за лицарські обладунки?» – знову цікавитеся ви. Це спосіб показати, що «Бекутан Мультиімуно» стоїть на захисті імунної системи, зміцнює її завдяки наявності в складі вітамінів, мінералів та пробіотика.

До складу входять вітаміни А, С, D, Е, B6, фолієва кислота та цинк, що сприяють підвищенню загальних імунних сил організму. Пробіотичні штами Lactobacillus rhamnosus (LGG) своєю чергою стоять на варті здоров’я кишкової мікрофлори.

«Зачекай, але ж ми знаємо, що пробіотики та вітаміни з мінералами не варто зберігати разом, через неправильне сусідство вони можуть втратити свої корисні властивості!» – чую я грамотне заперечення. Можуть, так! Саме тому вміст «Бекутан Мультиімуно» розділено на два саше, що розчиняють у воді або іншій рідині кімнатної температури – наприклад, його можна додати до молока, соку або йогурту. Таким чином, активні компоненти зберігаються окремо, і лише в момент прийому вони змішуються, аби забезпечити максимальний ефект у дитячому організмі.

«Добре, тоді інше запитання: до чого тут пробіотик?» – каже хтось. Обожнюю цю тему! Чи знаєте ви, що кишківник у своїй слизовій оболонці містить приблизно 80 % усіх імунних клітин організму? А що 25 % слизової оболонки кишківника складається з імунологічно активної тканини і клітин? Кожен метр кишківника містить 1010 лімфоцитів [1], які є «солдатами першої лінії» для імунної системи.

Мікрофлора кишківника, що складається переважно з біфідо- та лактобактерій, активує й місцевий імунітет кишечника, й імунну систему всього організму [1, 2].

Тож під цим кутом дисбіоз кишківника можна розуміти як імунну дисфункцію. Адже коли кількість біфідо- та лактобактерій скорочується, і у флорі кишківника починають переважати умовно-патогенні штами, це призводить до структурних змін слизової оболонки, прориву захисного кишкового бар’єру, що своєю чергою сприяє пригніченню всієї імунної системи [2, 3].

А ми знаємо, що наразі, з настанням тепла, продукти харчування частіше псуються, раціон і дорослих, і дітей змінюється відповідно до сезону, на столі з’являються незвичні страви. У зв’язку з цим до аптеки часто звертаються батьки із проблемою розладів у роботі ШКТ в дитини. А вони неминуче призводять до кишкового дисбіозу. Таким чином, «Бекутан Мультиімуно», що окрім вітамінів та цинку містить ще й надійний, добре вивчений пробіотик, можна порадити і для загального зміцнення імунітету, і окремо – для корекції стану мікрофлори кишківника.

«А хіба немає інших дієтичних добавок з таким самим складом? Мабуть, ще й дешевше!» – іноді чую і такі сумніви. Не хочу хвалитися, але на цей час склад «Бекутан Мультиімуно» – унікальна комбінація специфічного набору імунотропних вітамінів та мікроелементів з пробіотиком LGG, що необхідні для формування та функціонування імунітету. Тож, ні, повних аналогів немає, а за ціною бренд доступний.

Скрипти продажів

Отже, тепер, коли я все вам розповів, наведу приклади, як запропонувати «Бекутан Мультиімуно» відвідувачам аптеки.

Becutan Kids Vits Мультиімуно – мультифакторний помічник дитячому імунітету!

1.  Копанев Ю. А. Взаимосвязь функции местного иммунитета и микробиоценоза кишечника, возможности иммунокоррекции дисбактериоза // Лечащий врач. – 2009. – № 9.
2.  METACARDIS, 2012 р.
3.  Metagenomics of the Human Intestinal Tract, 2010 р.
4.  Листок-вкладиш Becutan Kids Vits Мультиімуно.

Категорії
Препарати

КЕТОРОЛ ЕКСПРЕС швидке вирішення проблеми гострого болю

Біль – вкрай неприємне відчуття. Але водночас – це захисна реакція, своєрідний сигнал, яким організм повідомляє, що з ним щось не так. Больові імпульси вберігають людину від ситуацій, що травмують, контактів з небезпечними предметами і змушують звертатися по медичну допомогу, оскільки попереджають про негаразди зі здоров’ям. З огляду на це біль є корисною реакцією, але часом він буває нестерпним. Такого болю людина прагне позбутися якнайшвидше, тож для допомоги пацієнту з інтен­сивним гострим болем лікарі та фарма­цевти потребують ефективного знеболювального, що починає діяти швидко.

«Кеторол Експрес» (Dr. Reddy’s Laboratories Ltd) – інноваційний пероральний лікарський засіб, здатний зменшувати вираженість гострого болю швидше ніж за 10 хвилин [1]. Головною діючою речовиною «Кеторол Експрес» є кеторолак – нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП), що пригнічує синтез та активність ферменту циклооксигенази і блокує утворення прозапальних простагландинів, завдяки чому чинить протизапальну та знеболювальну дії. З-поміж інших НПЗП кеторолак вирізняється силою аналгезії – за потужністю аналгезуючого ефекту кеторолак можна порівняти з морфіном. Але, на відміну від опіоїдів, кеторолак не пригнічує дихання, не спричиняє медикаментозної залежності, не має седативної або анксіолітичної дії [1]. Зазвичай після прийому таблетованих форм кеторолаку максимальна концентрація активної речовини в крові та спричинене нею знеболення настають приблизно за 50 хвилин.

Однак «Кеторол Експрес» – це особлива лікарська форма – таблетки, що диспергуються в ротовій порожнині. Технологія виробництва «Кеторол Експрес» розроблена та запатентована компанією Dr. Reddy’s Laboratories, і завдяки їй таблетка повністю розпадається в роті протягом 30 секунд, діюча речовина швидко всмоктується і вже за 10 хвилин після прийому в крові створюється концентрація кеторолаку, необхідна для забезпечення вираженого знеболення [2]. Ці властивості вкрай важливі для лікування гострого болю, адже дозволяють позбавити пацієнта страждань, не очікуючи, доки таблетка потрапить до шлунково-кишкового тракту, розчиниться та почне діяти.

Проте «Кеторол Експрес» – це не лише швидке та потужне знеболення. Лікарська форма препарату – ородисперсні таблетки – є дуже зручною. Гострий біль, наприклад зубний, може спіткати людину де завгодно – вдома, на роботі, у подорожі. Прийом звичних знеболювальних потребує певних умов – більшість ліків слід запивати водою. З «Кеторол Експрес» шукати воду не потрібно – таблетка розчиняється в ротовій порожнині без запивання, варто лише просто покласти її на язик.

При цьому пацієнт не відчує неприємного гіркого присмаку, властивого таблетованим формам НПВС, адже таблетки «Кеторол Експрес» мають приємний смак м’яти [1]. Тож ородисперсні таблетки можна приймати будь-де, зокрема і там, де немає доступу до води. Така лікарська форма забезпечує комфортне знеболення активним, зайнятим людям, мандрівникам, а також пацієнтам з утрудненим ковтанням. За потреби вона може ефективно замінити ін’єкції аналгетиків, що дозволяє скоротити витрати пацієнтів та, безумовно, збільшує їхню прихильність до лікування.

Отже, «Кеторол Експрес» діють швидше за традиційні таблетки, зменшують інтенсивність больових відчуттів менш ніж за 10 хвилин після прийому та не потребують запивання водою. «Кеторол Експрес» можна прийняти будь-де, навіть в аптеці, якщо є необхідність у терміновому тамуванні болю, навіть такого сильного, як зубний або гострий біль під час травм. Показанням до застосування «Кеторол Експрес» є короткочасне (не більш як 5 днів) лікування болю помірної інтенсивності, а також гострого болю різного походження, зокрема і післяопераційного. За необхідності препарат можна приймати до 4-х разів на добу, з інтервалом 4-6 годин [1].

У нинішніх реаліях важливо, що за наявності очевидних переваг «Кеторол Експрес» – лікарський засіб з доступною ціною, тож можливість швидко та ефективно втамувати сильний біль має будь-який український пацієнт, незалежно від рівня його статків.

«Кеторол Експрес» сучасне вирішення проблеми гострого болю.

1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Кеторол Експрес.
2. Патентна публікація WO 2018/ 197932 Al. PHARMACEUTICAL COMPOSITIONS OF KETOROLAC. Applicant: DR. REDDY’S LABORATORIES LTD. Доступ за посиланням: https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2018197932.

Інформація для професійної діяльності медичних і фармацевтичних працівників. Повна інформація (характеристики, лікувальні властивості) і перелік можливих побічних ефектів містяться в інструкціях для медичного застосування, доступних за посиланням www.drlz.kiev.ua.

Категорії
Препарати

Знову спина!

Знову спина! Це завжди трапляється невчасно: здається, людина не робила нічого надзвичайного – прибирала, працювала на городі, займалася спортом або просто взяла на руки дитину і… невідкладні справи доведеться відкласти, оскільки виконувати їх заважає біль. З болем у спині більшість із нас знайомі з власного досвіду – за даними статистики, його в різні періоди життя відчувають 80-100 % населення. І це не лише літні люди, та ж статистика свідчить, що серед осіб, які протягом року звернулися до лікаря з приводу болю в спині, половина – працездатного віку [1]. Крім фізичних обмежень, такі люди почуваються пригніченими, оскільки постійний біль заважає зосередитися, спричиняє емоційну нестабільність, дратівливість та тривожність.

Тож щоб повернути людині якість життя – фізичну активність та емоційний спокій, слід насамперед купірувати больовий синдром. Для цього зазвичай використовують нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), адже біль є ознакою запалення. Механізм дії НПЗП полягає у блокуванні ферменту циклооксигенази, за участю якої в організмі утворюються особливі речовини – прозапальні простагландини. Пригнічуючи активність ЦОГ, НПЗП зменшують інтенсивність запальної реакції та, відповідно, болю, набряку, обмеження рухомості та інших її проявів. Доведене існування щонайменше двох ізоформ циклооксигенази:

• ЦОГ-1, яка регулює синтез простагландинів, що захищають слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, беруть участь у кровотворенні тощо;

• ЦОГ-2, яка каталізує утворення прозапальних простагландинів.
Отже, з огляду на інгібування тієї чи іншої форми циклооксигенази, НПВС не є однаковими.

Одні, неселективні, блокують обидві ЦОГ, тож пригнічують не лише запальні, а й фізіологічні процеси, тому можуть спричиняти побічні ефекти – ураження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту з розвитком диспептичних явищ, виразок і навіть кровотеч [2].

Інші, селективні, або коксиби, інгібують лише ЦОГ-2, що суттєво зменшує ризик розвитку ускладнень з боку ШКТ, але притаманна їм кардіоваскулярна токсичність не дозволяє вважати ці НПЗП цілком безпечними [3].

Серед препаратів зі збалансованим впливом на обидві ізоформи ЦОГ особливе місце посідає Найз® (Dr. Reddy’s Laboratories Ltd), який уже понад 3  роки широко застосовується для терапії запалення та болю у 50 країнах світу [4]. Діючою речовиною препарату є німесулід, який інгібує переважно ЦОГ-2 (пригнічує 88 % активності ЦОГ-2 та 41 % активності ЦОГ-1) тобто зменшує активність і синтез саме прозапальних простагландинів, завдяки чому ймовірність ушкоджень слизової ШКТ порівняно з традиційними неселективними НПЗП є суттєво нижчою [4].

Своєю потужною протизапальною дією німесулід завдячує не лише блокуванню циклооксигенази. Ця молекула пригнічує активність багатьох інших прозапальних речовин, а також процесів, що беруть участь у розвитку гострої запальної реакції. Німесулід навіть здатен інгібувати синтез гістаміну, тому може вважатися препаратом вибору для пацієнтів з гострим болем та схильністю до алергії [5]. Речовина добре проникає в синовіальну рідину, що є вкрай важливим для лікування гострого болю в суглобах [6].

У разі застосування коротким курсом у терапевтичних дозах (100 мг двічі на добу) німесулід є безпечним, користь від його використання перевищує ризик розвитку побічних ефектів, що було підтверджено положеннями Міжнародного консенсусу у Відні в 2014 році [7].

Важливою перевагою німесуліду як препарату для купірування гострого болю є швидке всмоктування зі шлунково-кишкового тракту і, відповідно, швидке настання анальгезії: за даними деяких досліджень, знеболювальний ефект розвивається за 30 хвилин, а за даними інших – уже за 15-20 хвилин після прийому [8-9].

Однак швидкість настання знеболення залежить не лише від властивостей діючої речовини, але й від темпу її вивільнення з таблетки, інакше кажучи, від швидкості розпаду (дезінтеграції) таблетки. У складі таблеток Найз® наявний супердезінтегрант – натрію крохмальгліколят. Стрімко сорбуючи великий обсяг рідини, він ніби «розриває» таблетку зсередини, сприяючи її тривимірному розширенню в усіх напрямках – тобто досягненню так званого 3D-ефекту. Завдяки цьому ефекту знеболення під час прийому таблеток Найз® настає вже за 15 хвилин – значно раніше, ніж у разі застосування таблетованих форм диклофенаку та інших генериків німесуліду [4;10].

Отже, головними перевагами таблетованої форми Найз® є:

• потужна протизапальна та знеболювальна дія;
• хороше проникнення в синовіальну рідину;
• швидке настання знеболення, що реалізується завдяки досягненню 3D-ефекту;
• низький ризик розвитку побічних ефектів;
• зручність прийому – лише 2 таблетки на добу

Отже, якщо «знову спина!» (або суглоби), позбутися гострого болю допоможе Найз®. Препарат слід приймати курсом – зазвичай 5 або 10 днів. Але якщо больові відчуття тривають довше, лікування може бути продовжено до 15 днів [11]. Короткий курс Найз® ефективно тамує гострий біль, повертає радість руху та спокій!

1.  Міщенко В. М.,  Харіна К. В. Біль у спині: сучасний погляд на патогенез та лікування // Здоров’я України. 2020 (3). С.: 27–30.
2. Насонова В. А. Рациональное применение нестероидных противовоспалительных препаратов в ревматологии // РМЖ. 2002; 10(6): 302–307.
3. Solomon D.H., Glynn R.J., Rothman K.J. et al. Subgroup analyses to determine cardiovascular risk associated with nonsteroidal antiinflammatory drugs and coxibs in specific patient groups // Arthritis Rheum. (Arthritis Care Res). – 2008. – 59. – 1097–104.
4. Хомяк Н., Мамчур В., Хомяк Е. 3D-эффект препарата Найз®: как особенности фармакокинетики помогают справляться с острой болью // Фармацевт Практик. 2017(3); С.:32-35.
5. Барскова В. Г. Значение для клинической практики свойств нимесулида, не связанных с подавлением циклооксигеназы-2. Consilium medicum Ukraina. 2010; 8: 40–4.
6. Журавлева М. В., Черных Т. М. Опыт применения нимесулида в комплексной терапии при остеоартрозе коленного сустава. Consilium Medicum. 2013; 8: 68–74.
7. European Medicines Agency Summary of Product Characteristics. Annex III to the Commision Decision on Article 31 referral for nimesulide-containing medicinal products. URL: http://www.ema.europa.eu/ema/index.jsp?curl=pages/medicines/human/referrals/Nimesulide/human_referral_000275.jsp (дата обращения – 30.09.2019).
8. Каратеев А. Е. Нимесулид: мифы и реальность. Справочник поликлинического врача. 2013; 7: 40–5.
9. Bianchi M., Broggini M. Anti-hyperalgesic effects of nimesulide: studies in rats and humans. Intern. J. Clin. Pract. Suppl. 2002; 128: 11–19.
10. Кудаева Ф. М., Барскова В. Г., Насонова В. А. Сравнение скорости наступления противовоспалительного и анальгетического эффекта таблетированных нимесулидов и диклофенака натрия при подагрическом артрите: рандомизированное исследование. Науч.-практ. ревматология. 2008; 1: 55–9.
11. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Найз®.

Категорії
Препарати

Біль. Терпіти не можна, боротися! Солпадеїн Актив

Біль! Надокучливий, пекучий, іноді нестерпний – він здатний перекреслити всі наші життєві плани. Невідкладні справи водночас втрачають важливість – незалежно від того, що саме болить: зуб, голова або спина, змучена людина бажає лише одного – позбутися болісних відчуттів.
Здебільшого такі люди поспішають до аптеки – з відвідувачами, які потребують знеболювального, провізор стикається щодня. Тож як допомогти людині, яка страждає від болю? Насамперед слід пам’ятати, що будь-який біль свідчить про певні негаразди в організмі. Якщо лише тамувати його, не з’ясувавши причини болю, це може призвести до небезпечних наслідків.

Тому консультація лікаря – обов’язкова й найбільш цінна порада провізора. Друге важливе завдання фармацевта – вибір безрецептурного знеболювального, адже до візиту в медичний заклад людина не має терпіти біль. Тривалі болісні відчуття шкідливі, вони провокують розвиток порушень психоемоційного стану, руйнують цілісність нервових закінчень, сприяють перетворенню гострого больового синдрому на хронічний, який вкрай складно лікувати. Отже, тамувати біль необхідно, але обираючи безрецептурний анальгетик, слід звернути увагу на вираженість його дії, швидкість настання ефекту та безпеку застосування засобу.

Ще в 1995 році, згідно з результатами оцінки анальгетиків експертами ВООЗ за критеріями «ефективність/безпека», першу позицію посів парацетамол, який і надалі залишається найбільш популярним безрецептурним знеболювальним у розвинених країнах ¹⁴. Парацетамол (ацетамінофен) блокує синтез фізіологічно активних ферментів – простагландинів у центральній нервовій системі (ЦНС), завдяки чому чинить болезаспокійливу та жарознижувальну дії.

Саме парацетамол є головною активною речовиною лікарських засобів Солпадеїн Актив від компанії GSK. В Україні Солпадеїн Актив представлений у двох лікарських формах – таблетки шипучі та таблетки, вкриті оболонкою. Шипуча форма забезпечує більш швидке вивільнення та всмоктування діючих речовин і, як доводять дослідження, вдвічі швидше настання знеболювального ефекту (порівняно з ефектом вкритих оболонкою таблеток) ¹-⁵. Шипучі таблетки Солпадеїн Актив починають діяти вже через 15 хвилин після прийому ¹-⁵. Тож якщо швидкість знеболення критично важлива, перевагу варто надавати саме шипучим таблеткам.

Солпадеїн Актив в обох формах – це комбінований препарат, у складі якого міститься не лише парацетамол у дозі 500 мг, але й 65 мг кофеїну. Саме завдяки кофеїну Солпадеїн Актив чинить виражений болезаспокійливий ефект, якого не завжди можна досягти під час застосування монокомпонентних препаратів парацетамолу. За даними досліджень, кофеїн підсилює анальгетичну ефективність парацетамолу на 37 % , окрім того, ця речовина стимулює активність нейронів головного мозку , поліпшує працездатність  та сприяє нормалізації психоемоційного стану, змінюючи сприйняття болю .

Отже, комбінація парацетамолу та кофеїну у складі препаратів «Сопадеїн Актив» зумовлює анальгетичну дію і завдяки цьому – позитивний вплив на емоційну сферу людини. А як щодо безпеки? Адже відомо, що більшість НПЗП (нестероїдних протизапальних препаратів), які використовують як протизапальні та знеболювальні засоби, зокрема під час м’язово-скелетного болю, спричиняють побічні ефекти щодо шлунково-кишкового тракту – подразнюють слизову оболонку шлунка, збільшуючи ризик розвитку виразок та кровотеч. Оскільки парацетамол не впливає на синтез простагландинів у периферичних тканинах, блокуючи цей процес лише у клітинах ЦНС, такі ефекти йому не властиві. Ацетамінофен не ушкоджує слизову оболонку травного тракту ⁹-¹³, тому препарати парацетамолу, зокрема Солпадеїн Актив, можна приймати навіть натщесерце ¹³ .

Завдяки складу Солпадеїн Актив ефективно полегшує симптоми застуди – тамує відчуття болю, які часом бувають нестерпними, знижує підвищену температуру, зменшує біль у горлі. У разі застудних захворювань більш зручними для застосування є Солпадеїн Актив шипучі таблетки. У таких випадках, окрім швидкої дії, ця форма має ще одну важливу перевагу – людині з хворим горлом набагато легше випити розчин, ніж ковтати таблетки. З таких самих причин шипучі таблетки варто рекомендувати для полегшення зубного болю або болю після стоматологічних маніпуляцій. Обидві лікарські форми ефективно тамують головний біль, мігрень, м’язово-скелетний біль і періодичний біль у жінок – рекомендуючи препарат, провізору слід орієнтуватися на потреби та уподобання пацієнта й пам’ятати, що Солпадеїн Актив шипучі таблетки забезпечують більш швидке настання ефекту ¹-⁵.
Тож коли до аптеки звертається людина, яка прагне позбутися болю, у провізора є що їй запропонувати.

Солпадеїн Актив – і біль під забороною!

1. Починає діяти через 15 хвилин після прийому лікарського засобу. T. Rygnestad et al. Eur J Clin Pharmacol (2000).
2. P.L.Moller et al. J Clin Pharmacol 2000;40:370-378.
3. Порівняно з таблетованим Солпадеїн Актив, таблетки вкриті оболонкою.
4. Дослідження компанії GSK № А6480791.
5. Показання для застосування: головний біль, мігрень, м’язово-скелетний біль, біль у м’язах, зубний біль, біль у горлі та інші – згідно з інструкцією для застосування.
6. Laska EM et al. Caffeine as an analgesic adjuvant. JAMA 1984; 251 (13):1711-1718.
7. Migliardi JR, Armellino JJ, Friedman M, Gillings DB, Beaver WT. Caffeine as an analgesic adjuvant in tension headache. Clin Pharmacol Ther. 1994;56(5):576-586.
8. Derry CJ, Derry S, Moore RA. Caffeine as an analgesic adjuvant for acute pain in adults (Review). The Cochrane Collaboration. 2012, Issue 3. John Wiley & Sons,Ltd.
9. Derry CL et al. Сaffeine as an analgesic adjuvant for acute pain in adults (review) The Cochrane Library 2012; Issue 3:1-47.
10. Cryer D, Feldman M. (2002) Сomparisonof effects of celecoxib, rofecoxib, naproxen and acetominophen on gastric COX inhibition (abstract)/ Am J Gastroenterol 2002; 97(suppl 9): S57.
11. Matzke GR. (1996) Nonrenal toxicities of acetominophen, aspirin and nonsteroidal antiinflammatory agents. Am J Kidney Dis 1996; 28(1):S63-S70.
12. Panadol Extra SPC assessed on Sep.8; 2014, review of adverse events, warning, precautions and contradictions: htpp://www.medicines.org.uk/emc/medicine/21518.
13. Konturek SJ et al. Generation of prostaglandins in gastric mucosa of patients with peptic ulcer diseases: effect of nonsteroidal antiinflammatory com- pounds. Scand J Gastroenterol Suppl 1984; 101: 75-77.
14. Современные аспекты рационального обезболивания в медицинской практике / под ред. А. И. Трещинского, Л. В. Усенко, И. А. Зупанца. – Киев: Морион, 2000.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитися з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів СолпадеїнАктив, таблетки шипучі. Р.П. № UA /12392/01/01 від 04.07.2016 та Солпадеїн Актив, таблетки вкриті оболонкою. Р.П. № UA /12239/01/01 від 17.01.2020. ТОВ «ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В.», 02152, м. Київ пр – т П. Тичини, 1- В, тел.: (044) 585- 51-85. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Інф. Матеріал: PM-UA-SOLP-21-00002. Дата виготовлення: квітень 2021 р.

Категорії
Препарати

Гострий і хронічний біль у суглобах і м’язах: як допоможе «Вольтарен»?

У період міжсезоння спектр причин, через які виникає м’язовий або суглобний біль, є особливо широким. Переохолодження, загострення хронічної патології, удари і травми через падіння на слизьких ділянках дороги – і в результаті запит на ефективний НПЗП стає одним з найчастіших в аптеці. Попри широту асортименту в цій групі варто враховувати багато первинних факторів під час вибору лікарського засобу, а саме – зважати на діючу речовину, форму лікарського засобу (гель, мазь, крем, емульгель), кількість діючої речовини. Найбільш розповсюдженими є лікарські засоби місцевого призначення з діючою речовиною диклофенак, але всі вони різняться між собою. Як варіант, вибором може стати лінійка препаратів «Вольтарен» від компанії GSK.

Підтверджена якість знеболення

Диклофенак є «золотим стандартом» у знеболюванні [1], і в формі диетиламіну він має виражену ефективність при топічному застосуванні, що доведено в 4 дослідженнях за участю більш ніж 2 тис. пацієнтів [2]. Згідно з результатами досліджень диклофенак у місцевих формах є на 27 % ефективнішим, ніж ібупрофен, і на 39 % – ніж кетопрофен [3].

На українському ринку серед препаратів з цією діючою речовиною виділяється лінійка «Вольтарен» від компанії GSK, що допомагає провізору під час аптечної рекомендації.

Склад «Вольтарен» розроблено спеціально з метою забезпечити проникнення протизапального компоненту в підлеглі тканини.

Після зовнішнього застосування диклофенак розподіляється в підшкірних тканинах, м’язах, а також в синовіальних тканинах – саме там ймовірність виникнення джерела болю в суглобі є найвищою [5,6]. Хімічні властивості диклофенаку сприяють його утриманню в тканинах суглоба, як це потрібно, а не потраплянню в кровотік [5,7].

Прийнятний профіль безпеки бренду доведено в ряді клінічних досліджень [8], а високу ефективність підтверджено результатами Кокранівського огляду 61 дослідження за участю понад 8000 пацієнтів [9,10].

Обираємо потрібне

З точки зору відвідувача аптеки біль буває сильним або дуже сильним. З огляду на його інтенсивність та характер (гострий або хронічний біль) важливо підібрати оптимальний препарат.

Місцеві форми бренду «Вольтарен» на українському ринку представлені двома засобами – «Вольтарен Емульгель» та «Вольтарен Форте».

Обидва препарати випускаються у формі емульгелю, що забезпечує кращу проникність діючої речовини. Емульгель має легкий приємний запах і не залишає слідів на одязі.

Додатковим аргументом на користь обох засобів є їх швейцарська якість.

Кожен із препаратів має свої переваги, але основна відмінність полягає у кількості диклофенаку діетиламіну, що визначає силу та тривалість впливу діючої речовини на осередок болю.

Йдемо від потреб

Але властивості діючої речовини і доказова база – це категорії, якими мислить професіонал. Як запропонувати препарати «Вольтарен», аби відвідувач швидко оцінив їх переваги? Нижче – варіанти швидких продажів.

«Вольтарен» – лікування сильного болю в суглобах!

Джерела:
1. https://www.umj.com.ua/article/3086/lider-xxi-veka-v-lechenii-bolevogo-sindroma
2. Grace D. et al., 1999; Niethard F.U. et al., 2005; Altman R.D. et al., 2009; Baraf H.S. et al., 2011.
3. Безшейко В.Г. Эффективность нестероидных противовоспалительных препаратов для местного применения при мышечно-скелетной боли // Морион. – 2015.
4. Quartarone G, Hasler-Nguyen N. Arthritis Rheumatol 2014;66:S976.
5. Hagen M, Baker M. Curr Med Res Opin2017;33:1623–34.
6. Sioufi A, et al. Biopharm Drug Dispos 1994;15:441–9.
7. Brune K. Curr Med Res Opin 2007;23:2985–95.
8. US Department of Health and Human Services. Comparative Effectiveness Review, 2011.
Available at: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK65646/pdf/Bookshelf_NKB65646.pdf.
9. Derry S, et al. Cochrane Database Sys Rev 2015;6:CD007402.
10. Derry S, et al. Cochrane Database Sys Rev 2017;6:CD007403.
11. Вольтарен Емульгель, емульгель для зовнішнього застосування 1%. РП: №UA/1811/01/01 від 17.07.2019.
12. Вольтарен Форте, емульгель для зовнішнього застосування 2,32%. РП: UA/1811/01/02 від 22.02.2019

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно проконсультуватися з лікарем та обов ‘язково ознайомитися з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів «Вольтарен Форте» , емульгель для зовнішнього застосування 2,32 %. Р.П. № UA/1811/01/02 від 22.02.2019 та «Вольтарен Емульгель», емульгель для зовнішнього застосування 1 %. Р.П. № UA/1811/01/01 від 17.07.2019. ТОВ «ГлаксоСмітКлайн Хелскер Юкрейн Т.О.В.», 02152, м. Київ пр – т П. Тичини, 1- В, тел.:(044) 585- 51-85. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. Інф. матеріал № РМ-UA-VOLT-21-00011. Дата виготовлення: 2021 р.

Категорії
Препарати

«Отривин» – устраняем насморк качественно!

Симптом простуды № 1 – пожалуй, лучшее определение для насморка. Ведь слизистая носоглотки является входными воротами для инфекции, часто именно на нее приходится основной удар. К тому же ринит не только первый симптом, но еще и самый неприятный, поскольку невозможность дышать носом мешает человеку спать, раздражает, а в детском возрасте становится причиной того, что не спит вся семья, а не только заболевший малыш. Обычно вопрос свободного дыхания решается с помощью деконгестантов. При аптечной рекомендации такого средства важно учитывать не только скорость действия, но и качество, эффективность препарата, возраст и предпочтения клиента. Логичный выбор для устранения данного симптома – препарат «Отривин» от компании GSK.

Что не так с деконгестантами?
В первую очередь «не так» связано с быстрым привыканием к действующему веществу многих препаратов от насморка и невозможностью их безопасного применения дольше 3-4 дней. Кроме того, данная группа лекарственных средств часто имеет строгие возрастные ограничения.
Еще одно «не так» – это короткий срок действия: побрызгали, прошло полчаса, нос снова не дышит.
Наконец, серьезное «не так» связано с пересушиванием слизистой, в результате чего она не справляется со своей функцией, вирусы проще и быстрее размножаются в носоглотке, а человек при этом чувствует дискомфорт из-за образования корочек и неприятных ощущений в носу.
Швейцарский препарат «Отривин» по сравнению с аналогами имеет ряд преимуществ.
Важно: говоря «Отривин», мы имеем в виду широкую линейку средств от насморка, представленную препаратами, которые можно применять и детям с рождения, и взрослым с различными предпочтениями по форме и составу лекарственного средства.

Профессиональный подход
Препарат «Отривин» содержит оригинальный ксилометазолин с выраженным эффектом, который снимает отек при заложенности носа, обеспечивает быстрое начало действия – в течение 2-х минут и пролонгированный эффект до 12 часов 1.
Ксилометазолин улучшает выведение накопившейся слизи и способствует уменьшению отека. Также в составе есть два увлажняющих компонента: сорбитол и гипромеллоза, которые предотвращают пересыхание слизистой носа. Препарат имеет сбалансированное значение pH в пределах, характерных для носовой полости 1.
«Отривин» при необходимости можно использовать безопасно длительное время – до 10 дней! Достаточно применять всего 2 раза в сутки 1.
Дозированный спрей обеспечивает точность дозирования и надлежащее распределение действующего вещества 1.

На любой запрос
Широкая линейка препаратов
«Отривин» дает возможность удовлетворить практически любой запрос посетителя аптеки с неосложненным насморком.
Ниже – основные запросы и преимущества препаратов «Отривин».

«Отривін» – діє за 2 хвилини та протягом 12 годин!**

* Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів: спрей і краплі Отривін 0,1%.
** Мається на увазі, що дія препарату розпочинається протягом 2 хвилин після застосування і зберігається до 12 годин згідно Інструкції до медичного застосування препаратів спрей і краплі Отривін 0,1%, краплі.
1 Naclerio RM, et al. Int J Gen Med 2010; 3: 47

Реклама лікарського засобу. Перед застосування необхідно проконсультуватися з лікарем і обов’язково ознайомитися з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів: Отривін Екстра спрей назальний, доказовий. Р.П. МОЗ України № UA/13560/01/01. Отривін Бебі краплі для зрошення носа, 5 мл (ml) №18, Отривін Бебі насадки змінні для аспіратора назального, 10 шт., Отривін Бебі аспіратор назальний з трьома змінними насадками, Отривін з ментолом та евкаліптом спрей назальний, дозований 0,1%, Р.П. МОЗ України № UA/5416/01/01, Отривін спрей назальний, дозований 0,1% Р.П. МОЗ України № UA/5206/02/01, Отривін краплі назальні 0,1% Р.П. МОЗ України № UA/5206/01/01, UA/5206/01/02 . Отривін краплі назальні 0,05% Р.П. МОЗ України № UA/5206/01/01, UA/5206/01/02. Отривін Натуральний з Евкаліптом спрей назальний 20 мл №1 Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. ТОВ ГласксоСмітКояйн Хелекер Юкрейн Т.О.В.» за тел.: (044) 585-51-85 або e-mail:oax70065@gsk.com.
Інф.матеріал № PM-UA-OTRI-21-00003. Дата виготовлення: січень 2021р.

Полный список источников находится в редакци



gskhealthpartner.com/uk-ua/

УВАГА! НОВИНА!
Веб-сайт GSK Health Partner.
Цей веб-сайт пропонує корисні ресурси, які допоможуть вам під час вашої професійної діяльності.
Ми з нетерпінням чекаємо на вас у нашій спільноті.


Категорії
Препарати

Терафлю – комплексный подход к терапии гриппа и простуды

Сейчас сложилась уникальная ситуация: при появлении первых признаков простуды люди спешат в аптеку, не дожидаясь, что заболевание «пройдет само». Аргументом для обращения служит одна паническая мысль: «А вдруг у меня вирус?» И с этим сложно спорить. Ведь 90 % случаев так называемой «простуды» действительно вызваны вирусом. А вот каким именно, понять непросто, учитывая, что науке известно более 200 возбудителей ОРВИ и гриппа 1, что затрудняет подбор противовирусного средства. В таких условиях на первый план выходят комплексные средства для устранения симптомов простуды и гриппа, и здесь особое место занимает знаменитый французский препарат Терафлю – классика в ряду противопростудных «горячих чаев».

Симптоматический подход позволяет значительно облегчить состояние больного и улучшить качество его жизни. Терафлю в этом отношении имеет целый ряд преимуществ.
Прежде всего, большой плюс – форма горячего чая, которая работает быстрее таблетированных форм 2.
Комбинированный препарат содержит три активных компонента: парацетамол, назальный деконгестант фенил­эфрин и антигистаминный компонент фенирамин 3. В результате их совместного действия Терафлю устраняет все 7 симптомов простуды и гриппа: лихорадку, озноб, головную боль, насморк, заложенность носа и придаточных пазух, чихание, боль в теле.

На украинском рынке препарат Терафлю от компании GSK представлен в двух формах – «Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона» и «Терафлю Екстра зі смаком лимона», благодаря чему можно выбрать не только дозировку основного действующего вещества (парацетамола), но и наличие или отсутствие аскорбиновой кислоты в составе.
Так, «Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона» содержит парацетамола 325 мг, фенилэфрин, фенирамин и витамина С 50 мг, что компенсирует его нехватку во время болезни.
«Терафлю Екстра зі смаком лимона», в свою очередь, не имеет в составе аскорбиновой кислоты, но парацетамол содержится в усиленной дозировке 650 мг, что дает более выраженные анальгетический, жаропонижающий и противовоспалительный эффекты.
Препарат французского качества. Разрешен к применению с 12 лет, что говорит о достаточно высоком профиле его безопасности. И, что особенно важно для клиентов аптеки, которым хочется скорее облегчить состояние при простуде и гриппе, начинает действовать уже через 10 минут 2.
Посоветовать Терафлю можно всем посетителям аптеки с жалобами на простудные симптомы. Ниже представлены варианты рекомендации препаратов линейки Терафлю, в зависимости от дозировки и состава.

Терафлю – вдаримо гарячим по застуді!

1Eccles R. Lancet Infect Dis 2005;5:718–25. 2. Johnston S and Holgate S. Epidemiology of viral respiratory infections. in: MyintS, Taylor-Robinson, D (Eds.) Viral and other infections of the human respiratory tract. Chapman & Hall, London; 1996:1–38.
2 Hodges L.A. at al. Does a hot drink provide faster absorbtion of paracetamol then a tablet? Pharm. Res. 2014; 31: 2078-2085.
3Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Терафлю від грипу та застути зі смаком лимону.
Полный список источников находится в редакции.

Реклама лікарського засобу. Перед застосування необхідно проконсультуватися з лікарем і обов’язково ознайомитися з інструкцією для медичного застосування лікарських засобів: Терафлю Екстра зі смаком лимона, порошок для орального розчину. Р.П. МОЗ України No UA/5797/01/01. Терафлю зі смаком лимона, порошок для орального розчину. Р. П. МОЗ України No UA/5529/01/01. Торгові марки належать або використовуються за ліцензією групою компаній GSK. ТОВ ГласксоСмітКояйн Хелекер Юкрейн Т.О.В.» за тел.: (044) 585- 51-85 або e-mail:oax70065@gsk.com. Інф.матеріал No PM-UA-THRFL-21-00002.Дата виготовлення: січень 2021р.



gskhealthpartner.com/uk-ua/registration/

УВАГА! НОВИНА!
Веб-сайт GSK Health Partner.
Цей веб-сайт пропонує корисні ресурси, які допоможуть вам під час вашої професійної діяльності.
Ми з нетерпінням чекаємо на вас у нашій спільноті.


Категорії
Препарати

Профілактика атеротромбозу та клопідогрель – місія здійсненна!

Серцево-судинні захворювання є найбільш поширеною патологією та основною причиною смерті в усьому світі, зокрема і в Україні. Тому серед відвідувачів аптек саме пацієнти із серцево-судинними проблемами утворюють чи не найбільшу групу. Безумовно, терапія таких пацієнтів є прерогативою лікарів, але люди, що звертаються до аптеки для придбання призначених лікарських засобів, часто потребують додаткових роз’яснень провізора або фармацевта. Вони ставлять працівнику першого столу безліч запитань, тож іноді саме від нього залежить, чи виконає пацієнт рекомендацію лікаря, чи дотримуватиметься призначень у повному обсязі. Тому володіння інформацією про роль певних лікарських засобів у лікуванні серцево-судинних захворювань є вкрай важливим для провізора.


MAT-UA-2000819

Отже, основою патогенезу більшості захворювань серцево-судинної системи є атеросклероз, тобто ущільнення стінок артерій унаслідок відкладання ліпідів на внутрішній (ендотеліальній) поверхні судин. Так утворюються атеросклеротичні бляшки, що звужують просвіт судин і зменшують їхню еластичність. При цьому зазнає шкоди і сам ендотелій. Пошкоджена ендотеліальна поверхня ініціює процес згортання крові, що разом з уповільненням кровотоку в ділянці бляшки сприяє розвитку небезпечного ускладнення – атеротромбозу.

Клінічні прояви атеротромбозу залежать від його локалізації: під час ураження коронарних артерій у пацієнта спостерігаються явища ішемічної хвороби серця (ІХС, від стабільних форм до гострих коронарних синдромів), тромбоз артерій мозку проявляється порушеннями мозкового кровообігу, ураження артерій нижніх кінцівок стає причиною переміжної кульгавості.

Тому застосування лікарських засобів, що запобігають тромбоутворенню, є ефективним методом зниження ризику серцево-судинних ускладнень. Першим препаратом, який почали використовувати як антиагрегант, була ацетилсаліцилова кислота (АСК), згодом були створені й інші антиагреганти, зокрема й клопідогрель, який сьогодні посідає одне з провідних місць серед протитромботичних засобів. Механізм його дії реалізується за рахунок незворотного пригнічення зв’язування особливої речовини, аденозиндифосфату тромбоцитів, зі своїми рецепторами, що в подальшому унеможливлює їхню агрегацію (склеювання). Гальмування агрегації тромбоцитів розпочинається вже за 2 години після прийому клопідогрелю та зберігається весь період життя тромбоцитів (7-10 діб). Після відміни препарату функція кров’яних пластинок повністю відновлюється приблизно за 7-10 діб, коли утворюється нова популяція тромбоцитів [1].

Клопідогрель є добре вивченим антиагрегантом, його ефективність і безпека підтверджені низкою клінічних досліджень. Так, результати дослідження CAPRIE довели, що порівняно з пацієнтами, яким була призначена АСК, у групі, яка приймала клопідогрель, ризик розвитку ішемічних подій (інфаркту міокарда, ішемічного інсульту, раптової судинної смерті) був на 8,7 % меншим, ризик розвитку інфаркту міокарда – на 19,2 % меншим; а у групі хворих на цукровий діабет клопідогрель сприяв зниженню відносного ризику судинної смерті, інфаркту міокарда, інсульту або повторної госпіталізації через ішемію на 14,5 % ефективніше, ніж АСК [2].

З огляду на різні механізми дії АСК та клопідогрелю, науковці припустили, що їхнє поєднане застосування призведе до ще більш вираженого ефекту. З часом результатами численних досліджень – CAPRIE [2], СURE [3], CREDO [4], COMIT-CCS [5] та інших – була доведена правильність таких припущень. Тож основою первинної та вторинної профілактики ішемічних ускладнень у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями сучасна доказова медицина вважає двокомпонентну антитромбоцитарну терапію (ДАТТ), зокрема клопідогрель у комбінації з АСК, які включені до світових та українських клінічних стандартів і протоколів [6].

Показаннями для застосування клопідогрелю є профілактика проявів атеротромбозу:

у пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда, ішемічний інсульт або у яких діагностовано захворювання периферичних артерій (ураження артерій і атеротромбоз судин нижніх кінцівок);

у хворих із гострим коронарним синдромом без підйому сегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q), у тому числі в пацієнтів, яким було встановлено стент під час проведення черезшкірної коронарної ангіопластики, у комбінації з АСК;

у пацієнтів із гострим інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST у комбінації з АСК;

а також для профілактики атеротромботичних та тромбоемболічних подій пацієнтам з фібриляцією передсердь*.

Лікарські засоби, діючою речовиною яких є клопідогрель, наприклад, КЛОПІДОГРЕЛЬ-САНОФІ® таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 75 мг № 30 та № 90, включені до урядової програми реімбурсації «Доступні ліки». Отже, клопідогрель є життєво необхідним засобом для хворих із серцево-судинною патологією, тож має бути складовою асортименту кожної аптеки.

 

* Інформація публікується зі скороченнями. Повна інформація щодо показань – в Інструкції для медичного застосування лікарського засобу КЛОПІДОГРЕЛЬ-САНОФІ® [1].

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу КЛОПІДОГРЕЛЬ-САНОФІ® таблетки, вкриті плівковою оболонкою по 75 мг № 30 та № 90. Наказ МОЗ № 630 від 06.03.2020 Р.П. №UA/11825/01/01. Наказ МОЗ №6 30 від 06.03.2020.
  2. CAPRIE Steering Committee // Lancet. 1996. V. 348. № 9038. P. 1329.
  3. Clopidogrel in Unstable Angina to Prevent Recurrent Events Trial investigators. Effects of clopidogrel in addition to aspirin in patients with acute coronary syndromes without ST-segment elevation. The CURE study / S. Yusuf [et al.] // N Engl J Med. – 2001. – Vol. 345. – P. 494–502.
  4. For the CREDO Investigators. Clopidogrel for the Reduction of Events During Observation: early and sustained dual oral antiplatelet therapy following percutaneous coronary intervention: a randomised controlled trial / S.R. Steinhubl [et al.] // JAMA. – 2002. – Vol. 288. – P. 2411–2420.
  5. Garton, M. COMMIT/CCS-2 studies / M. Garton // Lancet. –2006. – Vol. 368(9536), N 19. – P. 642.
  6. Эффективность клопидогрела с позиций доказательной медицины. Обзор // Практична ангіологія. 2017. № 1 (76). С. 31–37.